Kreatywność. Krótki i optymistyczny poradnik

Nie wydaje ci się przypadkiem, że kreatywność to jakiś tajemniczy, niezwykły dar, uzdolnienie nielicznych? John Cleese ma na ten temat zupełnie odmienne zdanie! Jak dowodzi w swoim krótkim, praktycznym i błyskotliwym poradniku, kreatywność to umiejętność, którą zdobyć może każdy.

Cleese – współzałożyciel grupy Monty Pythona, scenarzysta i aktor („Rybka zwana Wandą”, „Lemur zwany Rollo”, „Monty Python i Święty Graal”, „Żywot Briana”, „Hotel Zacisze”) – korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi procesu twórczego i radzi, jak rozbudzić w sobie kreatywne myślenie w dowolnej dziedzinie.

Czego potrzebujesz, żeby twój umysł wszedł w kreatywny tryb pracy? Co powinieneś zrobić, gdy czujesz, że doszedłeś do ściany? Skąd wiadomo, że pomysł, który właśnie zaświtał ci w głowie, to coś, czym warto się zająć?

Każdy może być kreatywny. A John Cleese pokazuje, jak to osiągnąć.

John Cleese urodził się w Weston-super-Mare w 1939 roku. Uczęszczał do Clifton College i studiował prawo na uniwersytecie w Cambridge. Pierwszy duży sukces odniósł na West Endzie oraz jako scenarzysta i artysta programu telewizyjnego The Frost Report. Współtworzył legendarną grupę komediową Monty Pythona, w ramach której pisał scenariusze i występował w serialach telewizyjnych i w filmach takich jak Monty Python i Święty Graal oraz Żywot Briana.

W połowie lat siedemdziesiątych John Cleese i jego pierwsza żona  Connie Booth współtworzyli – jako scenarzyści i aktorzy – znany serial komediowy „Hotel Zacisze”.

Spod pióra Johna Cleese’a wyszły scenariusze takich produkcji jak „Rybka zwana Wandą” i „Lemur zwany Rollo”, w których też zagrał. Występował w wielu innych filmach – od „Jamesa Bonda” po „Harry’ego Pottera” – jak również w niezliczonych programach telewizyjnych.

Kreatywność. Krótki optymistyczny poradnik, John Cleese – już w sprzedaży!