Anthony Robinson: ciała ofiar wywoził wózkiem sklepowym

Anthony Robinson to seryjny zabójca, o którym Stany Zjednoczone usłyszały dopiero przed kilkoma dniami. Na razie policja zarzuca mu tylko cztery zbrodnie. Niewykluczone, że ma ich dużo więcej. Dał się poznać z nietypowej strony. Ciała zamordowanych kobiet wywoził w ustronne miejsca na charakterystycznych czerwonych wózkach, które służą do zakupów w hipermarketach. To dlatego policja mówi o nim jako o „zabójcy z od wózków sklepowych”. Takiego zbrodniarza chyba jeszcze na świecie nie było!

Robinson umawiał się z kobietami na randki, potem zabijał, a ciała transportował w sklepowych wózkach na zakupy. Choć policja z Wirginii już zatrzymała wynaturzonego mordercę, nadal podejrzewa, że może nie wiedzieć o jego wielu ofiarach.

Cztery ciała znalezione przez policje z Wirginii w dwóch różnych lokalizacjach na terenie stanu to może być dzieło jednego człowieka – Anthony’ego Robinsona z Waszyngtonu, DC. Podejrzany ma 35 lat, jest kawalerem.

– To zabójca od wózków sklepowych – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Kevin Davis , szef policji hrabstwa Fairfax. – Pracujemy nad ustaleniem innych jego ofiar. Podejrzewamy, że dokonał wiele innych takich przestępstw.

Anthony Robinson: lista ofiar

Policja z Harrisonburga, VA, aresztowała Robinsona w zeszłym miesiącu po znalezieniu dwóch ciał kobiet na pustej parceli w mieście. Bezpośrednio p tym oskarżono go o dwa morderstwa. Ofiary zidentyfikowano jako Tonita Lorice Smith (39 l.) z Charlottesville i Allene Elizabeth „Beth” Redmon (54 l.) z Harrisonburga.

Kolejne 2 ciała znaleziono w pobliżu Moon Inn w hrabstwie Fairfax na południe od Aleksandrii. Podczas poszukiwań detektywi zauważyli porzucony wózek sklepowy, podobny do tego, jakiego użyto do transportu ciał w Harissonburgu. W pobliżu wózka na zakupy stał duży plastikowy pojemnik, w którym znajdowały się szczątki dwóch kobiet. Jedną z nich zidentyfikowano wstępnie jako Cheyenne Brown (29 l.), która zaginęła w Waszyngtonie, DC. Ciała drugiej nie udało się zidentyfikować.

To dopiero początek śledztwa i policja nie ujawnia zbyt wielu szczegółów tej sprawy. Wiadomo, ze na trop zbrodniarza udało się wpaść dzięki analizie telefonów komórkowych zamordowanych kobiet i prowadzonej przez nich korespondencji w mediach społecznościowych. W trzech przypadkach ofiary poznały zabójcę za pośrednictwem aplikacji randkowych.

– Dobrą rzeczą jest to, że Robinson jest w areszcie – stwierdził Davies. – Wyzwaniem, które pozostaje, jest ustalenie innych jego ofiar

Człowiek nie zmienia się tak nagle

Sprawca umawiał się z kobietami za pośrednictwem portali randkowych. Ten sposób działania nie jest zaskoczeniem, bo w ostatnich latach kroniki kryminalne odnotowały wielu takich seryjnych zabójców. To, co odróżnia Robinsona od innych tego typu przestępców to fakt, że w czasie kiedy prowadził przestępczą działalność, zmieniał miejsce zamieszkania i dużo podróżował. Dlatego jedna z wersji śledczych zakłada, że mężczyzna może mieć na sumieniu więcej ofiar.

– On nie stał się taki, jaki jest, w ciągu kilku miesięcy – zaznaczył  Davies w czasie konferencji prasowej. – Nie wykluczamy, że ma na sumieniu więcej zbrodni. Dlatego skrupulatnie analizujemy miejsca jego pobytu, historię zatrudnienia i życie osobiste. Być może tam kryje się klucz do odpowiedzi nie pytania, które sobie stawiamy.

Robinson jest przetrzymywany w więzieniu regionalnym Rockingham-Harrisonburg. Póki co, nie pomaga śledczym w odpowiedzi na trudne pytania dotyczące jego przestępczej działalności. Odmawia odpowiedzi na zadawane mu pytania lub zasłania się niepamięcią. Wszystko wskazuje na to, że przed amerykańskimi detektywami jeszcze wiele pracy. Detektywi sprawdzają teraz  zgłoszone w ostatnich miesiącach przypadki zaginięcia kobiet oraz czy miały one założone konta na portalach randkowych, z których usług korzystał zatrzymany 35-latek.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w miesięczniku „Detektyw” i kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne”. Zapraszamy do naszego esklepu: TUTAJ

Źródło: lawandcrime.com, usa.se.pl,

Fot. Fairfax County Police