Basia potrącona w Katowicach. Nowe fakty

Basia potrącona przez autobus w Katowicach. 19-letnia kobieta zginęła na miejscu. Tragedia rozegrała się 5 miesięcy temu.  Jak informuje “Dziennik Zachodni”, zarzuty ma usłyszeć trzech mężczyzn, którzy wtargnęli na jezdnię tuż przed tragedią.

Do śmiertelnego potrącenia 19-letniej Basi w Katowicach doszło 31 lipca, przed godziną 6 rano, w rejonie przystanku autobusowego przy ul. Mickiewicza. Kobieta wracała z chłopakiem z jednej z dyskotek. Dramat rozegrał się na ulicach miasta, tuż przed autobusem.

Tuż przy jezdni doszło do szamotaniny. Wtedy na przystanek wjechał autobus linii 910. 19-latka próbowała rozdzielić awanturującą się grupę mężczyzn. Kilka sekund później zginęła pod kołami pojazdu. Jeden ze świadków twierdził w rozmowie z Radiem ZET, że kierowca jechał bardzo agresywnie. – Jeśli się obawiał, dlaczego zabił człowieka? Nie chodzi o to, że się bał, ale może był wściekły lub coś w tym rodzaju – mówił.

Basia potrącona w Katowicach: zarzuty dla 3 osób

Jak podaje “Dziennik Zachodni”, powołując się na doniesienia Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, w styczniu zarzuty mają usłyszeć pierwsze trzy osoby, które brały udział w bójce. Mężczyźni otrzymali już wezwanie od policji, ale nie stawili się na komisariacie. Jeżeli ponownie nie pojawią się na przesłuchaniu, będą doprowadzeni na nie siłą.

– Żaden z nich nie usłyszał jeszcze zarzutów. Wydano postanowienie o ich przedstawieniu, ale wciąż nie wykonano czynności – przekazała “Dziennikowi Zachodniemu” Katarzyna Kluczewska, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ. – Zostaną one wykonywane w styczniu. Te zarzuty będą dotyczyć udziału w bójce – dodała.

Na razie nie wiadomo, jak bójkę powiązano z tragicznymi zdarzeniami. W sierpniu zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch innych osób usłyszał kierowca autobusu. Mężczyzna zeznał, że czuł się zagrożony, a ruszając autobusem, sądził, że grupa awanturujących się osób chce wtargnąć do środka pojazdu.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w miesięczniku „Detektyw” i kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne”. Zapraszamy do naszego esklepu TUTAJ

Źródło: radiozet.pl, dziennikzachodni.pl

Fot. Pixabay.com