Bestia z Sulikowa – mordował od nastolatka

Czarna kartka z kalendarza: 24 maja. 24 maja 2021 roku zaginęła 18–letnia Magda M. Wyjechała z domu w miejscowości Świniec koło Kamienia Pomorskiego po zakupy, do Sulikowa, na skuterze. Ślad po niej zaginął. Pod sklepem został tylko jej skuter. 30 maja znaleziono jej zwłoki. Zamordował ją Bestia z Sulikowa.

Ciało 18-latki znaleziono w niedzielę w lesie pomiędzy miejscowościami Sulikowo a Świniec. Około 10 km od Kamienia Pomorskiego. Magdę zgwałcono i zamordowano.

Policja wytypowała sprawcę zbrodni 28-letniego Dawida J. Pomogła w tym analiza monitoringu i dane logowania telefonu. Podejrzany o zabójstwo Magdy, przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Nie podał jednak motywu zbrodni.

Ustalono, że 18-latka miała problemy ze skuterem, a Dawid J. zaproponował jej podwózkę. Wywiózł ją w miejsce, gdzie potem znaleziono jej zwłoki. Zgwałcił i zamordował. Ciało przykrył m.in. gałęziami. Magda prawdopodobnie nie znała go, nie skojarzyła jego twarzy z Bestią z Sulikowa.

Bestia z Sulikowa – zaczął mając 14 lat

Dawid J. przed laty dopuścił się podobnej zbrodni. W czerwcu 2006 roku, kiedy miał zaledwie 14 lat – zgwałcił i udusił o rok młodszą koleżankę i sąsiadkę. Po zatrzymaniu mówił, że Sylwia nie chciała się z nim kochać, więc zaczął ją dusić rękoma. Dusił i gwałcił, na zmianę. Na koniec zacisnął na szyi sznurówkę z jej własnych butów. Zwłoki dziewczynki odnaleziono dopiero dwa miesiące później. Były ukryte na polu rzepaku. Do czasu ich odnalezienia Dawid J. zachowywał się normalnie. Nikt by nie pomyślał, że mógł dopuścić się tej zbrodni. Został wówczas skazany na 4 lata poprawczaka. Po odbyciu kary i opuszczeniu placówki próbował zgwałcić inną kobietę, za co został skazany na 2 lata więzienia. Po wyroku powrócił do rodzinnej miejscowości – Sulikowa. Okazuje się, że molestował także swoją siostrę. Natomiast jego ojciec też ma za sobą kryminalną przeszłość. Mam zakaz zbliżania się do rodziny, molestował własną córkę.   

Dawid J., czyli Bestia z Sulikowa jest najmłodszą osobą w Europie, która dokonała zabójstwa na tle seksualnym.

Sprawa jest w toku.

O sprawie pisaliśmy obszernie w Detektywie Wydanie Specjalne 1/2022 (tekst Krzysztofa Struga pt. Bestia). Cały numer do kupienia TUTAJ.