Wystawa Światowa i prawdziwa historia zabójstwa

Historia dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy. Ich losy połączyła największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana „Białym Miastem”.

Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i twórca wielu ważnych budynków, takich jak Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, pokonuje liczne przeszkody. Wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park Jacksona w „Białe Miasto”. W tym samym czasie Henry H. Holmes, młody lekarz, złośliwie parodiując „Białe Miasto” Burnhama, wznosi nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej. Urządza w nim straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

Jak zakończy się ta historia?

Erik Larson to bezsprzecznie bestsellerowy pisarz amerykański. Studiował historię oraz dziennikarstwo. Pisuje do różnych czasopism, był też członkiem kolegium redakcyjnego gazet „The Wall Street Journal” i „Time”. Zadebiutował na listach bestsellerów powieścią Diabeł w Białym Mieście. Za tą książkę otrzymał prestiżową Edgar Award i trafił do ścisłego finału National Book Award. Autor mieszka z żoną i trzema córkami w Seattle.

Diabeł w Białym Mieście, Erik Larson – już w sprzedaży!

Chcesz zobaczyć inną książkę tego Autora? Zapraszamy TUTAJ