Bokser – Mike Tyson był oskarżony o gwałt

To nazwisko znane na całym świecie! Mike Tyson, amerykański bokser, który uznany został za najmłodszego mistrza świata w historii boksu. Jego życie, od wczesnych lat, usłane było przestępstwami i wykroczeniami.

W wieku nastu lat, miał na swoim koncie ponad 40 aresztowań. W dorosłym życiu kilkakrotnie oskarżany był o molestowanie. Jego nazwisko odbiło się szerokim echem w 1991 roku i to wcale nie za sprawą kolejnego sukcesu zawodowego. Mike Tyson został oskarżony o gwałt na 18-letniej Desiree Washington. Bokser nigdy nie przyznał się do winy, choć głośno mówił o swoim uzależnieniu od seksu. Za gwałt skazano go na 6 lat więzienia, z którego wyszedł po 3 latach za dobre sprawowanie. W wydanej książce opisał ekscesy, jakie miały miejsce w więziennej celi. Przyznał, że pisał do dziewczyn wiadomości z pytaniem, czy nie miałyby ochoty go odwiedzić. Następnie dawał im instrukcje dotyczące założenia luźnej sukienki i bielizny z otworem. Twierdzi, że seks za kratkami uprawiał tak często, że nie miał nawet siły chodzić na siłownię.

Nie tylko Mike Tyson

Nieskazitelne i bez wad. Podziwiane i wynoszone na piedestał. Często prezentujące idealne życie, jakby oderwane od rzeczywistości. Gwiazdy, gwiazdeczki, celebryci. Jedni znani z tego, że są znani, inni kojarzeni z jakąś rolą, sukcesem albo… aferą. Dziś o tych ostatnich – ciemnych interesach i jeszcze ciemniejszych życiorysach osób znanych z pierwszych stron gazet.

Polska zna ich wielu. Zawinili w mniejszych i większych sprawach. Jeden odmówił służby wojskowej, inny rozrzucał ulotki. W życiorysach niektórych naszych celebrytów nie brakuje epizodów związanych z łamaniem prawa. Poza granicami Polski takie epizody są na porządku dziennym. Tam żyje się wielkimi aferami. Aferami, za którymi często stoją właśnie znani i lubiani.

Można rzec, że sława kosztuje. Ba, sława nawet psuje. Sława daje, ale i odbiera. Może odebrać rozum, przyzwoitość i wolność. Najczęściej idzie w parze z seksualnymi ekscesami i niedozwolonymi używkami. Historia zna jednak przypadki, kiedy w wyniku zatargu z prawem gwiazda całkiem gaśnie tylko po by, by narodzić się na nowo. W obliczu obyczajowego skandalu. Skandalu, który – o ironio – przynosi jej nową sławę.

Interesują Cię celebryci, którzy byli na bakier z prawem? Sięgnij po Detektywa 1/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Hollywood za kratkami, czyli celebryci na bakier z prawem”). Cały numer do kupienia TUTAJ.