Carol Hoff – żona mordercy skazanego na śmierć

Carol Hoff zauroczyła się w mężczyźnie, który pod płaszczykiem dobroczynności skrywał swoje mordercze zapędy. Była jego drugą żoną.

Po krótkiej sielance, do małżeństwa Carol Hoff i Johna Wagne ‘ego wkradła się rutyna. Z czasem kobieta zauważyła, że mężczyzna staje się coraz bardziej agresywny. Jednak nigdy nie połączyła tego z wyrokiem, który mąż odsiedział jeszcze przed ich ślubem. Został wówczas skazany za molestowanie nieletniego. Podejrzeń nie wzbudził także okropny smród, wydobywający się z piwnicy ich domu. Smród pochodził odrozkładających się ciał młodych chłopców. Kiedy w okolicy zaczęli ginąć kolejni nastolatkowie (w tym jeden, który przez krótki czas mieszkał razem z małżeństwem), kobieta nadal bezgranicznie wierzyła w niewinność męża. Lekki niepokój wzbudziły dopiero magazyny z dziecięcą pornografią, znalezione przez nią w domu. Jednak i na to przymknęła oko. Ostatecznie o rozwodzie zaważyło jednak oświadczenie Johna, który stwierdził, że już nigdy nie będą uprawiać ze sobą seksu, bo ten woli mężczyzn. Młodych mężczyzn i chłopców, których torturował, wykorzystywał i zabijał. Za zabójstwo 33 osób został skazany na śmierć.

Nie tylko Carol Hoff

Prowadzą podwójne życie. W jednym odgrywają rolę przykładnego męża i kochającego ojca, w drugim – zapędzają się w najciemniejsze zakamarki duszy. Porywają, gwałcą, torturują i zabijają. Po wszystkim wracają do domu, gdzie spokojnie zasypiają obok wiernej (i milczącej) żony. Milczącej, bo ślepo zakochanej? Naiwnej? A może przerażonej? Kim są kobiety seryjnych morderców?

Hybristofilia to zaburzenie seksualne, objawiające się pożądaniem wobec osób, które  popełniły przestępstwo. Często jest to słabość ukierunkowana na ludzi, dopuszczających się szczególnie brutalnych zbrodni, takich jak morderstwo czy gwałt. Im bardziej odrażające przestępstwo, tym bardziej atrakcyjny wydaje się partner. A co jeśli mordercze skłonności ukochanego wychodzą na jaw dopiero po wielu latach związku? Czym podyktowane jest wówczas bezwarunkowe przywiązanie do zbrodniarza, jeśli nie wynika ono z seksualnych preferencji partnera? Czy kobiety żyjące pod jednym dachem z seryjnymi mordercami mogą być nieświadome podwójnego życia mężów? Zagraniczne kroniki kryminalne znają wiele przypadków, w których kobieta milczała, bo nic nie wiedziała albo wiedzieć nie chciała.

Chcesz poznać inne żony seryjnych morderców? Sięgnij po Detektywa 10/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Żony seryjnych morderców”). Cały numer do kupienia TUTAJ.