5 najbezpieczniejszych miast w USA

W przeciwieństwie do najbardziej niebezpiecznych miast w Stanach Zjednoczonych, miasta te charakteryzują się najniższym wskaźnikiem przemocy w kraju. Gwałtowne wskaźniki przestępczości uwzględniają przypadki napaści, gwałtu, zabójstwa i rabunku. Irvine w Kalifornii ma najniższy wskaźnik przemocy w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie dane pochodzą z 2020 roku. Oto 5 najbezpieczniejszych miast w USA.

5. Santa Clarita, Kalifornia

Santa Clarita w Kalifornii jest piątym najbezpieczniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych. Ma gwałtowny wskaźnik przestępczości wynoszący 150, 72 na 100 000 osób. Miasto zostało włączone w 1987 roku kiedy połączono wspólnoty w Walencji, Saugus, Canyon Country i Newhall.

4. Plano, Teksas

Czwartym najbezpieczniejszym miastem w USA jest Plano, TX. W przeszłości miasto doświadczyło gwałtownego wzrostu przestępczości o ponad 8%, co spowodowało, że jego pozycja spadła do # 6 na tej liście. Jednak ze średnią zaledwie 138, 43 brutalnych przestępstw na 100 000 osób, wraca do czwartej pozycji na tej liście. Licząc około 275 795 mieszkańców i średni dochód gospodarstwa domowego w wysokości 83 193 USD, wskaźnik morderstw w mieście wynosi około 1 na 100 000 osób rocznie.

3. Glendale, Kalifornia

Glendale to miasto położone w San Fernando Valley na obrzeżach Los Angeles w Kalifornii. Jest to najbezpieczniejsze miasto w Kalifornii i trzecie najbezpieczniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, z gwałtownym przestępstwem wynoszącym zaledwie 111, 88 na 100 000 osób.

2. Gilbert, Arizona

Gilbert, Arizona jest drugim najbezpieczniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych, z zaledwie 78, 1 brutalnymi przestępstwami na 100 000 osób. Na przedmieściach Phoenix w Arizonie mieszka około 226 832 osób.

Wśród najbezpieczniejszych miast USA, kto na pierwszym miejscu?

1. Irvine, Kalifornia

Na liście najbezpieczniejszych miast w USA, Irvine, CA jest na pierwszym miejscu, z przestępczością wynoszącą zaledwie 55, 8 przestępstw z użyciem przemocy na 100 000 osób. Wskaźnik przestępczości Irvine spada w ostatnich latach i jest to trend, który trwa. Ostatecznie planowane miasto w południowej Kalifornii, Irvine, jest siedzibą wielu instytucji edukacyjnych, a także znacznej liczby centrali firmy technologicznej.

Chcesz poznać najbezpieczniejsze miasta w Polsce? Sprawdź TUTAJ

Źródło: pl.history-hub.com

Fot. pixabay.com