Czas Hitlera. Klęska 1940-1945. Tom 2

Dwuczęściowy “Czas Hitlera”. Błyskotliwie napisana, bogato ilustrowana książka prezentująca nowe, unikatowe spojrzenie doskonałego historyka na wzlot i upadek Trzeciej Rzeszy.

Tom pierwszy – “Triumf” – opisuje okres od dojścia Hitlera do władzy do pokonania Polski w 1939 roku. Tom drugi – Klęska – zaczyna się 1 stycznia 1940 roku i kończy już po samobójczej śmierci Hitlera. Wzbogacony o relacje świadków, materiały prasowe, listy i  wspomnienia, uzupełniony fotografiami, ilustracjami i mapami tekst przenosi nas w czas rządów Hitlera i pozwala spojrzeć na podejmowane wówczas decyzje bez uprzedzeń wynikających ze znajomości późniejszych wydarzeń. Wizualnie i narracyjnie oba tomy Czasu Hitlera ożywiają dla nas ten kluczowy okres historii, ukazując go w nowym świetle.

“Zarówno “Triumf”, jak “Klęska” dostarczają niemal encyklopedycznej  wiedzy, a przy tym są doskonale udokumentowaną, świetnie napisaną opowieścią o jasnej, chronologicznej strukturze. Kwestionując wciąż istniejące mity na temat Hitlera i jego rządów,  zachęcają czytelników do myślenia w nowy sposób. Nie tylko o przeszłości, ale o teraźniejszości i przyszłości. Jeszcze długo te dwa domy “Czasu Hitlera” będą koniecznym punktem wyjścia do wszelkich dalszych badań nad Trzecią Rzeszą”.
Debbie Killroy, Get History

Czas Hitlera. Klęska 1940-1945. Tom 2, Frank McDonough – już w sprzedaży!