Częstochowa: zagadkowe podwójne zabójstwo

Częstochowa: Poszukiwane 45-letnia Aleksandra i 15-letnia Oliwia prawdopodobnie nie żyją. 52-letni mężczyzna, który był zatrzymany w związku z zaginięciem matki i córki, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Policja w okolicach działek prowadzi akcję poszukiwania ciał.

Wiele wskazuje na to, że matka z córką, poszukiwane przez częstochowską policję od 10 lutego 2022 roku, nie żyją. Prokuratura postawiła zarzut podwójnego zabójstwa 52-letniemu mężczyźnie. Podejrzanego zatrzymano w niedzielę 13 lutego.

– Po przeanalizowaniu materiału dowodowego, prokurator postawił mężczyźnie zarzut podwójnego zabójstwa. Zatrzymany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień – mówi prokurator Krzysztof Budzik z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokuratura przyznaje, że kobiety znały mężczyznę, ale nie była to bliska znajomość. Śledczy nie podają więcej szczegółów.

Obecnie na działkach w okolicach ulicy Żyznej, policja poszukuje ciał kobiet. Dzisiaj w Sądzie Rejonowym odbędzie się posiedzenie sądu, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Częstochowa: kalendarium dramatu

45-letnia Aleksandra i 15-letnia Oliwia z Częstochowy zaginęły w czwartek, 10 lutego. Matka i córka zniknęły w bardzo tajemniczych okolicznościach. Wszystko wskazywało na to, że tylko na chwilę wyszły z mieszkania przy ulicy Bienia. W środku znaleziono bowiem ich rzeczy.

Aleksandrę po raz ostatni widział sąsiad w czwartek przed południem na działce przy ul. Żyznej w Częstochowie.

– Wnuczka w tym czasie była w domu, miała zdalne lekcje. Po południu zadzwoniła do mnie z pytaniem, gdzie jest mama, bo nie ma jej na działce… Rozłączyłyśmy się. Gdy zadzwoniłam ponownie do wnuczki, jej telefon już milczał – opowiadała dziennikarzowi dziennika „Fakt”  mama pani Oli.

W tej chwili niewiele wiadomo o okolicznościach dramatu.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w miesięczniku „Detektyw” i kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne”. Zapraszamy do naszego esklepu TUTAJ.

Super gratka dla wielbicieli zagadek kryminalnych! Szesnaście zagadek kryminalnych opublikowanych w miesięczniku “Detektyw” i kwartalniku “Detektyw Wydanie Specjalne” w 2021 roku, w nowej szacie graficznej.  KUP TUTAJ

Źródło: czestochowa.naszemiasto.pl, fakt.pl

Fot. pixabay.com