Czy Marchwicki odpowiadał opracowanemu profilowi?

Zdzisław Marchwicki został uznany przez sąd za wampira z Zagłębia i został skazany na karę śmierci. Sześć lat pościgu. Tysiące milicjantów, setki tropów i milion nagrody za wskazanie winnego. Wszystko na nic. Za zgodą Gierka na pomoc wezwano nawet amerykańskiego profilera pracującego dla FBI.

Milicja za wszelką cenę próbowała nie ponieść porażki. Sprawa bardzo szybko stała się polityczna, a gdy prawdziwy seryjny morderca zniknął we mgle, trzeba było znaleźć dublera. Reżimowi dziennikarze przekonali społeczeństwo, że to Zdzisław Marchwicki, którego wytypował komputer. Ludzie uwierzyli, ponieważ komputer, nowoczesna przecież – maszyna nie mogła się mylić.

Dopiero przeprowadzone po latach dziennikarskie śledztwo ujawnia misterną iluzję. W rezultacie dostajemy odpowiedzi na pytania: Czy komputer istniał naprawdę? Czy skazany Zdzisław Marchwicki odpowiadał profilowi, który opracował amerykański biegły? Czy morderstwa ustały?

Wstrząsający reportaż o bezsilność jednostki wobec totalitarnego systemu. Brawurowo opowiedziana historia największej mistyfikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Spektaklu z publicznością, który dla dwóch ludzi zakończył się na szubienicy.

Wampir z Zagłębia, Przemysław Semczuk – już w sprzedaży!