Czy wiesz co to jest hybristofilia?

Hybristofilia – parafilia, w której jedynym lub preferowanym obiektem pożądania seksualnego mogą być osoby, które popełniły przestępstwo. Często nakierowana na osoby, które w społecznym odczuciu popełniły szczególnie brutalne zbrodnie, np. morderstwo czy gwałt.

Według Sheili Isenberg hybristofilia często stwierdzana jest u kobiet, które przeżyły trudne dzieciństwo. Na przykład były ofiarami nadużyć seksualnych bądź innego znęcania się nad nimi. W swojej książce „Women who love men who kill”, twierdzi ona, że kobiety te poszukują mężczyzn, których mogą kontrolować. Mężczyzn którzy im nie zaszkodzą. Dlatego idealni są dla nich mężczyźni w więzieniach.

Wiadomo, że na przykład: Charles Manson i Ted Bundy mieli wiele hybristofilicznych zwolenniczek. Rosnącą bazę takich fanek przypisuje się też takim postaciom jak Anders Breivik, Luka Magnotta, James Holmes czy Nikolas Cruz. Hybristofiliczne zwolenniczki ma też Elliot Rodger który popełnił samobójstwo, a masowe morderstwo popełnił motywując to brakiem partnerki.

W kulturze popularnej hybristofilię uwieczniono w komiksach o Jokerze (największym wrogu Batmana), w którym zakochała się lecząca go psychiatra Harley Quinn. Być może również Bellatrix Lestrange, postać z Harry’ego Pottera, obsesyjnie zakochana w Lordzie Voldemorcie, była wzorowana na prawdziwych przypadkach hybristofilicznych.

Źródło: https://encyklopedia.biolog.pl

Chcesz poznać żony seryjnych morderców? Sięgnij po Detektywa 10/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Żony seryjnych morderców”). Cały numer do kupienia TUTAJ.