David Fuller: dożywocie dla zabójcy-nekrofila

David Fuller usłyszał wyrok dożywocia. To kara za podwójne zabójstwo i wykorzystywanie seksualne ponad 100 zwłok. Wielka Brytania wreszcie odetchnęła. 67-letni dziś potwór już nigdy nie wyjdzie na wolność!

Rozwiązanie zagadki zabójstw Wendy Knell i Caroline Pierce zajęło brytyjskim śledczym ponad 30 lat. Zatrzymanie podejrzanego było początkiem odkrywania szokujących szczegółów jego działalności. Okazało się że 67-letni David Fuller przez lata uprawiał seks ze zwłokami w szpitalnych kostnicach. Przyznał się do ponad 100 takich zbrodni. W połowie grudnia 2021 roku usłyszał wyrok za swoje zbrodnie. Dożywocie!

David Fuller: użalał się tylko nad sobą

Wybierając swoje ofiary spośród zmarłych, gdzieś w świecie ukrytych szpitalnych kostnic, stałeś się sępem. To, co zrobiłeś, będzie prześladować rodziny twoich ofiar. Zatrułeś i ukradłeś ich wspomnienia. Pozbawiłeś ich przekonania, że mogą ufać światu. Twoje działania są sprzeczne ze wszystkim, co słuszne i humanitarne. Są niezrozumiałe – mówiła sędzia Bobbie Cheema-Grubb do Davida Fullera podczas ogłaszania wyroku.

Mężczyzna został skazany na podwójne dożywocie za zabójstwa i jednocześnie na 12 lat więzienia za inne przestępstwa m.in. za zbezczeszczenie zwłok zmarłych i posiadanie dziecięcej pornografii.

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku, szef policji w Kent, nadinspektor Paul Fotheringham stwierdził:

W trakcie naszego śledztwa Fuller wykazał jedynie zdolność do użalania się nad sobą i nie wykazał ani krzty skruchy z powodu swoich licznych ofiar i przerażających zbrodni. Mam szczerą nadzieję, że dzisiejszy wyrok zapewni jakąś formę zamknięcia lub pocieszenia wszystkim tym, których dotknęły jego haniebne czyny..

David Fuller: dwa brutalne zabójstwa

David Fuller w końcu usłyszał wyrok za swoje zbrodnie. Przez lata udawało mu się uciec przez sprawiedliwością – został aresztowany dopiero 3 grudnia 2020 roku, choć pierwszego zabójstwa dokonał w czerwcu 1987 roku. Długo był bezkarny, bo jego dane personalne nie pojawiały się w kronikach kryminalnych

Jego pierwszą ofiarą była 25-letnia Wendy Knell. Kobieta została zgwałcona, a później pobita i uduszona w swojej kawalerce. 23 czerwca, dzień po zabójstwie, ciało znalazł jej chłopak.

W listopadzie tego samego roku podobny los spotkał 20-letnią Caroline Pierce. Kobietę uprowadził Fuller sprzed swojego mieszkania. Mężczyzna zgwałcił ją, pobił i udusił, a ciało porzucił na polach ok. 70 km od miejsca jej zamieszkania. Ciało odkrył pracujący na farmie robotnik.

Obydwa śledztwa umorzono z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa. Do przełomu doszło  w ubiegłym roku, dzięki nowoczesnym badaniom DNA. Policjanci badali wówczas sprawę dwóch niewyjaśnionych morderstw popełnionych w Kent w 1987 roku, a szeroko zakrojona akcja kosztowała – bagatela – 2,5 mln funtów. Opłacało się. Wyniki badań doprowadziły ich do mieszkającego w Heathfield elektryka.

“Zgwałciłeś moje dziecko”

Po zatrzymaniu Davida Fullera policja przeszukała jego dom. Służby znalazły twarde dyski, na których były foldery – niektóre nazwane imionami ofiar – z nagraniami, na których Fuller wykorzystuje seksualne zwłoki kobiet i trzech dziewczynek.

Mężczyzna od ponad 20 lat pracował jako szpitalny elektryk, najpierw w szpitalu Kent and Sussex w Royal Tunbridge Wells, a potem w szpitalu Tunbridge Wells w Pembury. To pozwoliło mu przez długi czas bezkarnie dopuszczać się odrażających aktów. Fuller pracował na nocne zmiany, posiadał przepustkę, dzięki której mógł wejść do każdego pomieszczenia.

Modus operandi nekrofila nie było wyrafinowane.  Czekał aż pracownicy kostnicy wyjdą i pod osłoną nocy zakradał się, by dać upust swoim chorym żądzom. Mężczyzna wielokrotnie wykorzystywał te same zwłoki. Gwałcił zarówno ciała dziewczynek, jak i dorosłych kobiet, również staruszek. Najmłodsza z ofiar miała 9, najstarsza 100 lat.

Śledczy ustalili, że Fuller “wielokrotnie odwiedzał te same ciała”.

David Fuller: Dramatyczne słowa matek

Matka 9-letniej dziewczynki, którą wykorzystał Fuller, w sądzie odczytała swoje oświadczenie. Zgwałciłeś moje dziecko. Nie miała możliwości odmówić brudnemu, 66-letniemu mężczyźnie, który znęcał się nad jej ciałem. Nie miała możliwości odmówić, ale by to zrobiła – powiedziała i dodała, że “nigdy się nie pogodzi” z tym, co spotkało jej córkę.

Inna kobieta, której matkę wykorzystano stwierdziła, że działania Fullera były “podłe, chore i wynaturzone”. Trudno pojąć coś tak niemoralnego – przyznała.

Minister Zdrowia Sajid Javid poinformował, że osobne dochodzenie wyjaśni jak to możliwe, że Fuller przez lata mógł dokonywać zbrodni w szpitalach niezauważony.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w miesięczniku „Detektyw” i kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne”. Zapraszamy do naszego esklepu: TUTAJ.

Źródło: kent.police.uk, bbc.com, interia.pl

Fot. Kent.police.uk

2 komentarze do wpisu „David Fuller: dożywocie dla zabójcy-nekrofila”

Możliwość komentowania jest wyłączona.