Chcesz wiedzieć dlaczego statystyki kłamią?

Dlaczego statystyki kłamią, Zwięzła i przejrzysta analiza metod manipulacji statystykami, która opisuje niewłaściwe wykorzystanie i błędy w ich interpretacji oraz wyjaśnia, dlaczego żyjemy w epoce terroru wszelkiej maści liczbowych zestawień

Jeśli chcesz przechytrzyć lisa, poznaj jego sztuczki — autor wyjaśnia dokładnie, jak to zrobić w swoim książkowym klasyku Dlaczego statystyki kłamią. Od podkręconych wykresów i tendencyjnych prób badawczych, po wprowadzające w błąd uśrednienia — istnieją niezliczone statystyczne tricki, po które sięgnąć może każdy, kto ma w tym jakiś interes lub produkt do sprzedania. Dzięki licznym przykładom i zabawnym ilustracjom żywy i wciągający elementarz Darrella Huffa prezentuje podstawowe zasady statystyki i wyjaśnia, w jaki sposób są one wykorzystywane do przedstawiania informacji w sposób nie do końca uczciwy.

Współcześnie, w naszym opartym na danych świecie, książka ta stała się jeszcze bardziej niezastąpiona niż w dniu pierwszej publikacji – sięgały po nią dotąd całe pokolenia czytelników, którzy nie chcieli dać się oszukać. Książka wciąż pozostaje aktualna i działa orzeźwiająco, niczym kubeł zimnej wody wylany na głowy „zwykłych” ludzi nieprzywykłych do analizowania niekończącego się strumienia liczb płynących z reklam, serwisów telewizyjnych i internetowych.

„Prześmieszna eksploracja matematycznego zakłamania… Za każdym razem, gdy otwieramy nowy rozdział, rozwiewa się kolejna iluzja!”

„New York Times”

Dlaczego statystyki kłamią, Darrell Huff (Wydawnictwo Zysk i S-ka) – już w sprzedaży!