Dr Richard Shepherd – wybitny brytyjski patolog

Ofiary morderstw i nieszczęśliwych wypadków, zmarli w wyniku choroby. Każde z ciał, czy to starca, czy nastolatka, ma coś do przekazania: o rozwoju człowieka, o zagrożeniach, na jakie narażeni jesteśmy od niemowlęctwa po starość, o naszych nawykach, niechęciach i upodobaniach. Richard Shepherd – wybitny brytyjski patolog – całe życie spędził blisko zmarłych. Każda przeprowadzona przez niego autopsja to unikalne śledztwo.

Przedstawiając dwadzieścia cztery najbardziej intrygujące, pouczające i nigdy wcześniej nieopowiedziane przypadki, które obejmują siedem wieków ludzkiej egzystencji, doktor Shepherd dzieli się autopsjami, które nauczyły go tyle samo o nieuchronności śmierci, co o cudzie życia.

Śledztwo, które nie tylko pozwala odkryć tajemnicę śmierci badanej osoby, ale również poznać, z czym się zmagała i czego doświadczała na różnych etapach życia.

Nowa książka autora bestsellerowych „Niewyjaśnionych okoliczności” to przepiękna, poruszająca, a przede wszystkim kojąca opowieść o życiu i

Richard Shepherd urodził się w zachodnim Londynie. Dorastał w Watford w Hertfordshire. W szkole średniej natknął się na przemycony przez kolegę podręcznik akademicki medycyny sądowej. W ten sposób zapoznał się ze światem zbrodni i morderstw. To z kolei sprawiło, że resztę życia poświęcił na zrozumienie istoty śmierci w jej najrozmaitszych odsłonach. Studiował medycynę na Uniwersytecie Londyńskim (St. George’s Hospital Medical School), dyplom lekarza uzyskał w 1977 roku, po czym w 1987 roku zrobił specjalizację z medycyny sądowej. Wkrótce potem zaczął pracować w elitarnym Guy’s Hospital, w tamtejszym zakładzie medycyny sądowej. W swojej karierze badał tysiące śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach. Począwszy od głośnych spraw z pierwszych stron gazet, a kończąc na katastrofach naturalnych z dziesiątkami czy setkami ofiar. Z doświadczenia i umiejętności Richarda Shepherda nadal chętnie korzystają wydziały policji z całego świata. śmierci.

Siedem wieków śmierci, Richard Shepherd – już w sprzedaży!