Droga do Wszechświata – pełna przygód odyseja

“Droga do Wszechświata” opowiada o zdumiewających wynikach współczesnych badań naukowych. Badań, które ujawniają naturę naszej rzeczywistości, często zaskakującą i zupełnie sprzeczną z naszą intuicją.

Ta książka to pełna przygód odyseja. Aż na skraj naszej wiedzy o Wszechświecie, tak w najmniejszej, jak i w największej skali. Twoim przewodnikiem w tej podróży będzie uznany autorytet – fizyk, który wniósł ogromny, trudny do przecenienia wkład w nasze rozumienie rzeczywistości. I najważniejsze: by wybrać się w tę niezwykłą podróż, nie musisz brać ze sobą żadnego bagażu wiedzy! Jest ona przeznaczona dla wszystkich – bez wyjątku! Drogę ku największym osiągnięciom nauki i największym tajemnicom Wszechświata będzie wskazywał ci ktoś dysponujący nie tylko ogromną wiedzą, ale też zdający sobie doskonale sprawę, że do odkrycia i zrozumienia wciąż pozostaje o wiele więcej, niż odkryliśmy i rozumiemy.

***

“Ta książka to rzadkie wydarzenie: wielki przegląd wiodących idei współczesnej fizyki, przedstawiony przez prawdziwego mistrza. Michael Dine cieszy się zasłużoną opinią czołowego teoretyka, który dogłębnie rozumie i z wielką starannością odnosi się do najmniejszych detali eksperymentów i obserwacji. To rzadko spotykane połączenie wnikliwego spojrzenia i ugruntowanego empiryzmu niewątpliwie spotka się z zachwytem szerokiej publiczności.”
Sean Carroll, fizyk teoretyk w Kalifornijskim Instytucie Technicznym. Autor książek “Stąd do wieczności i z powrotem”, “Cząstka na końcu Wszechświata” i “Nowa perspektywa”

“Droga do Wszechświata” – napisana przez jednego z największych mistrzów współczesnej fizyki. Jest niezwykłą podróżą ku temu, co wiemy, co mamy nadzieję wiedzieć i czego nie wiemy na temat Wszechświata i praw, które nim rządzą. W przeciwieństwie do innych książek na ten temat, nie jest próbą sprzedania ci ulubionej teorii autora. Dine jasno i uczciwie wykłada w niej najważniejsze problemy, zagadki i potencjalne rozwiązania, z jakimi mierzy się współczesna fizyka.”
Leonard Susskind, profesor fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Stanforda, autor książek “Kosmiczny krajobraz”, “Bitwa o czarne dziury” i serii “Teoretyczne minimum”

Droga do Wszechświata, Michael Dine (Prószyński i S-ka) – już w sprzedaży!