Fabian Zydor: zmowa milczenia w zagadkowej sprawie?

Fabian Zydor nie żyje, a jego ciało zostało ukryte? 10 000 zł nagrody za pomoc w sprawie zaginięcia 17-latka spod Wrześni. Czy dzięki temu uda się rozwikłać zagadkową sprawę?

Szef wielkopolskiej Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 10 000 zł za informacje w sprawie zaginięcia Fabiana Zydora. Siedemnastolatek zaginął w 2016 roku w miejscowości Tarnowa koło Wrześni. Policjanci podejrzewają, że zamordowano go, a ciało ukryto.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu są przekonani, że Fabian Zydor, siedemnastolatek z miejscowości Tarnowa koło Wrześni nie żyje. Jego ciało ukryto. Okoliczności tej sprawy pozostają niewyjaśnione. Prowadzone czynności operacyjne w okolicy miejsca zamieszkania Fabiana nie przyniosły rezultatu. Śledczy odnieśli wrażenie, że panuje zmowa milczenia. Niektórzy coś wiedzą, ale nic nie mówią. Boją się reakcji innych? Dlaczego milczą? Nie udało się odpowiedzieć na te pytania.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 000 zł dla osoby, która przekaże informacje pomocne w tej sprawie. Każda taka osoba może skontaktować się z oficerami zajmującymi się tą sprawą pod nr tel. 572 899 555 albo osobiście w KWP Poznań ul. Kochanowskiego 2A, pokój 430. Funkcjonariusze wszystkim kontaktującym się osobom zapewniają pełną anonimowość.

Fabian Zydor zaginął 30 października 2016 roku. Tego dnia wieczorem poszedł na spotkanie towarzyskie z kolegami do jednego z domów w rodzinnej miejscowości. Po wyjściu ze spotkania nie dotarł już do swojego domu oddalonego o kilkaset metrów. Wszelki ślad po nim zaginął.

źródło: policja.pl

fot. pixabay.com