Gratka dla miłośników grozy. 39 opowiadań!

Coś wspaniałego dla miłośników grozy. Edgar Allan Poe – Prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych. Żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a osiągnięcia literackie okazały się nadzwyczaj trwałe.

Jego utwory cieszą się niesłabnącą popularnością i powoli zdobywają uznanie również w kręgach akademickich. Sama postać amerykańskiego twórcy silnie oddziałuje na współczesną kulturę popularną. Świadczy o tym niedawno nakręcony film osnuty na tajemniczych okolicznościach jego śmierci, a także obecność Poego w serialach telewizyjnych i kreskówkach. Jego twórczość silnie inspirowała i nadal inspiruje grafików, malarzy i muzyków. H.P. Lovecraft mówił o nim: “Bóg fikcji literackiej”.

Teraz Poe powraca w mistrzowskim przekładzie. Sławomir Studniarz, uhonorowany Nagrodą “Literatury na Świecie”, znakomicie oddaje walory językowe i literackie oryginału. Obok słynnych opowiadań, jak choćby: “Zagłada domu Usherów”, “Maska czerwonego moru”, “Studnia i wahadło” czy “Czarny kot”, w zbiorze znalazły się również teksty mniej znane: “Eleonora”, “Żabi skoczek”, “Król Mór”, “System doktora Pierza i profesora Smoły” czy “Złoty żuk”.

Gratka dla miłośników grozy, budzący dreszcz powrót do źródeł. Trzydzieści dziewięć opowiadań, będących prawdziwą mieszanką wybuchową, która nieustannie zniewala kolejne pokolenia czytelników. A do tego piękne wydanie!

Opowiadania prawie wszystkie, Edgar Allan Poe – już w sprzedaży!