Grójec: czy to on zabił dwie staruszki?

Grójec. Do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zamordowanie w 2021 r. dwóch starszych kobiet.  Zatrzymany  47-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

W nocy z 30 września na 1 października 2021 r. w Grójcu zamordowana została 87-letnia samotnie mieszkająca kobieta. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się staruszką. Z jej domu zniknął też portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z Grójca i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W trakcie czynności bezpośrednio na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów, sporządzono dokumentację fotograficzną – przekazała rzeczniczka policji.

Policjanci przesłuchali świadków, przeprowadzili też badania z wykorzystaniem najnowszych technik kryminalistycznych, m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy. To wszystko pozwoliło na wytypowanie kręgu podejrzanych. Ponieważ jeden z nich przebywał za granicą nawiązano współpracę z Interpolem

Grójec: podejrzany o inne zabójstwo

Zgromadzony materiał doprowadził śledczych do mieszkańca Grójca. Mężczyznę zatrzymano w piątek . 47-latka przewieziono do komendy, a następnie do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie przeprowadzono z nim czynności procesowe.

– Zgromadzone przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące – przekazała podinsp. Kucharska.

Rzeczniczka dodała, że z zebranego materiału dowodowego wynika, iż ten sam mężczyzna w 2021 r. dopuścił się innej zbrodni. Chodzi o zabójstwo samotnie mieszkającej 89-latki, do którego doszło 20 sierpnia w Grójcu.

Nawet dożywocie

Ze względu na sposób działania sprawcy, śledczy od początku mieli przypuszczenia, że te dwa tragiczne zdarzenia mogą się ze sobą łączyć. Nad sprawą pracowała specjalna grupa śledcza, w skład której weszli najbardziej doświadczeni policjanci z komend wojewódzkiej i powiatowej w Grójcu.

– Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na ustalenie m.in. przebiegu zdarzenia oraz przygotowanie przez prokuratora kolejnego zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, który aresztowany 47-latek ma niebawem usłyszeć – przekazała podinsp. Kucharska.

Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czy rejestr przestępczych dokonań skończy się na tych dwóch zabójstwach? Jak zawsze w takich sytuacjach policja sprawdza, czy podejrzany nie ma na sumieniu innych przestępstw. Być może nawet zbrodni!

Źródło: policja.pl