Historia cywilizacji opisana przez pryzmat murów

Czy mury umożliwiły rozwój cywilizacji? Czy możemy bez nich żyć? Skąd w społeczeństwach taka potrzeba tworzenia granic? Historia świata , którą opisuje Davida Frye przez pryzmat murów.

Przez tysiące lat ludzie budowali mury i atakowali je, podziwiali je i się przeciw nim buntowali. Wielkie Mury wyrosły niemal na każdym kontynencie, w Persji, Rzymie, Chinach, Ameryce Środkowej i nie tylko. Towarzyszyły powstawaniu miast, narodów i imperiów. A jednak rzadko pojawiają się w podręcznikach historii. David Frye odkrywa historię murów tych starożytnych i tych całkiem współczesnych, i zadaje pytania, które są zarówno intrygujące, jak i głębokie. Czy mury umożliwiły rozwój cywilizacji? Czy możemy bez nich żyć? Historia murów staje się czymś więcej niż opowieścią o cegłach i kamieniu; staje się opowieścią o tym, kim jesteśmy i jak się takimi staliśmy. To nic innego jak historia cywilizacji.

David Frye wykłada historię starożytną i średniowieczną na Eastern Connecticut State University. O historii opowiadał m.in. w Science Channel, CNBC, National Geographic, History Channel, BBC Radio, pisał dla „The Washington Post”, „Rolling Stone” i „Wired”.

Mury. Historia cywilizacji, David Frye – już w sprzedaży!