Hokus-pokus: czarna komedia cenionego pisarza

Hokus-pokus. Przewrotna opowieść o rozgoryczonym życiem człowieku, w której czarna komedia miesza się z krytyką ludzkiej głupoty i cynizmu rządzących.

Eugene Debs Hartke, weteran wojny w Wietnamie i niespełniony pianista jazzowy, po powrocie do kraju podejmuje pracę nauczyciela fizyki i wychowania muzycznego w Tarkington College – szkole dla niepełnosprawnych umysłowo nastolatków z bogatych rodzin.
Lata później, po wyrzuceniu z pracy za rzekome demoralizowanie młodzieży, zostaje wychowawcą w znajdującym się nieopodal więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jednak nie na długo. W zakładzie wybucha bunt, zbiegli więźniowie opanowują Tarkington College i biorą jego personel jako zakładników. Oskarżony o pomoc w ucieczce, Eugene Debs Hartke sam trafia za kratki, gdzie zabiera się do pisania swoich wspomnień.

Kurt Vonnegut zalicza się do grona najsłynniejszych i najbardziej cenionych pisarzy amerykańskich. Do jego najważniejszych dzieł należą m.in. „Rzeźnia numer pięć”, „Śniadanie mistrzów”, „Kocia kołyska”. Oprócz powieści, jest także autorem kilku dramatów, zbiorów esejów oraz zbiorów opowiadań.

Hokus-pokus, Kurt Vonnegut (Wydawnictwo Zysk i S-ka) – już w sprzedaży!