Idealny tata. Rozdzierające serce morderstwa

Idealny tata. Wstrząsający reportaż opisujący tragedię rodziny Wattsów i okrutne, rozdzierające serce morderstwa.

Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie kobiety i jej dwóch małych córeczek, Belli i Celeste. Mąż zaginionej Chris Watts, regularnie gościł w lokalnych wiadomościach, błagając o pomoc w odnalezieniu swojej rodziny.

Mężczyzna wiedział jednak, że już nigdy więcej ich nie zobaczy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny po rozpaczliwych apelach Watts złożył na policji szokujące wyznanie. Załamani przyjaciele i sąsiedzi patrzyli jak przystojny, oddany rodzinie mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Maska, którą Chris pokazywał światu w mediach i na Facebooku, opadła, a spod niej wyłoniła się przerażająca twarz niestabilnego, pełnego gniewu potwora.

“Idealny tata” to pierwsza poważna relacja ze sprawy rodziny Wattsów. John Glatt ujawnia prawdę stojącą za tragedią i ukazuje mrożący krew w żyłach portret jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w XXI wieku.

John Glatt to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy śledczych w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Nominowany do Nagrody Grammy dziennikarz śledczy, autor 19 książek true crime i 4 biografii. Jest dziennikarzem śledczym z ponad 30-letnim doświadczeniem. W ciągu ostatnich 14 lat opisał 19 głośnych historii kryminalnych i napisał 4 biografie. Mając na koncie ponad milion sprzedanych egzemplarzy, uznawany jest za jednego z najlepszych, współczesnych pisarzy true crime. Doskonale udokumentowane, napisane świetnym językiem dziennikarza śledczego historie true crime przyniosły mu pozycję jednego z najlepszych, światowych pisarzy gatunku. Gościł w programach największych mediów, m.in. Dateline NBC, Discovery ID, Fox News, BBC World, A&E Biography.

Idealny tata, John Glatt (Wydawnictwo Filia) – już w sprzedaży!