Inspirację czerpali z tekstów zespołu Slayer

Miała niebieskie oczy i blond włosy. Była dziewicą. Tyle wystarczyło, by w rozumieniu oprawców stać się idealną ofiarą dla diabła. Oni – członkowie metalowej kapeli w wieku 14, 15 i 16 lat – fascynowali się śmiercią, przemocą i nekrofilią. Inspirację czerpali z tekstów popularnego zespołu Slayer.

Z czasem, pozornie niewinne uwielbienie zła przybrało postać czynów. Zabójstwo 15-letniej Elyse planowali przez kilka tygodni. W lipcu 1995 roku wyciągnęli dziewczynę z domu i zabrali na wycieczkę do lasu. W pewnym momencie jeden z chłopaków zacisnął na szyi dziewczyny pasek. Drugi zadawał ciosy nożem. Dźgał na oślep. Żaden z tych razów nie był jednak śmiertelny. Dziewczyna umierała w męczarniach. Przez kilka tygodni po morderstwie, zabójcy wracali na miejsce zbrodni, gdzie dopuszczali się czynności seksualnych ze zwłokami. Przed wymiar sprawiedliwości zaprowadziła ich spowiedź jednego z chłopaków. Chciał się nawrócić, odkupić winy. Wszyscy przyznali się do zbrodni. Podczas rozprawy sądowej stwierdzili, że chcieli zostać zawodowymi muzykami, a szatan mógł im w tym pomóc. Warunek był jeden – złożenie ofiary.

Nie tylko fani zespołu Slayer

Piąte: Nie zabijaj. Przykazanie to nie dotyczy jedynie zakazu zabijania i stosowania przemocy w stosunku do drugiego człowieka, ale ma o wiele głębszy sens. Mówi o obronie bliźniego, trosce o życie ludzkie. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy do brutalnego mordu dochodzi właśnie… „w imię boga”. Tego, w którego się wierzy.

Bertrand Russell, brytyjski filozof i logik, w swojej pracy pt. „Kto to jest agnostyk” stwierdził, że chrześcijanie wiedzą, że Bóg jest. Ateiści są zdania, że go nie ma. Z kolei agnostycy przyjmują, że brak jest dostatecznych podstaw, które pozwoliłyby potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Boga. Są też i tacy, którzy czczą szatana. Wierzą w Księcia Ciemności i Zła. To właśnie on ma uosabiać ciemną stronę ludzkiego postępowania. Ta do głosu dochodzi nadzwyczaj często. Za często.

Jedni chcieli nawrócić niewierzących. Drudzy oddać hołd bóstwu. Jeszcze inni wierzyli, że postępują zgodnie z wolą boską. Chcąc zyskać przychylność zła albo też się od niego uwolnić – składali ofiary z ludzi. Niektórzy powiedzą, że to oni sami padli ofiarą – ludzkiej psychiki. Zaburzonej psychiki. 

Interesują Cię zbrodnie popełniane “w imię boga”? Sięgnij po Detektywa Wydanie Specjalne 1/2022 (tekst Anny Rychlewicz pt. “Zbrodnie >w imię boga<“). Cały numer do kupienia TUTAJ.