Irlandia. Przywieźli martwego 60-latka na pocztę

Irlandia. Sceny jak z filmu Hitchcocka na poczcie. Dwaj mężczyźni chcieli wyłudzić emeryturę nieżyjącego mężczyzny. Aby to zrobić przywieźli na pocztę jego ciało. Gdy personel placówki zwrócił uwagę na nietypowy wygląd około 60-letniego klienta, oszuści porzucili zwłoki i uciekli. Sprawę wyjaśnia policja.

Do makabrycznego zdarzenia, które na długo zapadło pocztowcom w pamięci, doszło w mieście Carlow w południowo-wschodniej Irlandii. Jak poinformował „The Irish Times” do placówki poczty weszły dwie osoby w towarzystwie ok. 60-letniego mężczyzny. 

Irlandia: Porzucili ciało i uciekli

Ponieważ senior wyglądał na nieprzytomnego i był podtrzymywany przez swoich towarzyszy, sytuacją zainteresował się personel placówki.  

Gdy pracownicy poczty chcieli dowiedzieć się o co chodzi, mężczyźni uciekli, porzucając starszego mężczyznę. Jak się później okazało, był martwy. 

Sprawę wyjaśnia policja. – Funkcjonariusze badają okoliczności związane z niewyjaśnioną śmiercią starszego mężczyzny – poinformowano. Przyczyny śmierci mężczyzny zostaną ustalone dopiero po sekcji zwłok.

Miał pytać o emeryturę

Według „The Irish Times” cała sprawa była próbą wyłudzenia emerytury zmarłego. Lokalne media podały, że jeden z mężczyzn, którzy zjawili się na poczcie, był tam już wcześniej i próbował odebrać emeryturę seniora. Dowiedział się, że odbiorca musi stawić się osobiście.

„Wówczas wraz z kolegą wrócił na pocztę z ciałem zmarłego” – czytamy.

Burmistrz Carlow Ken Murnane powiedział, że sprawa zszokowała mieszkańców miasta. – Całe miasto jest w szoku. To po prostu oszałamiające, że ktokolwiek mógł zrobić coś takiego – powiedział. – To jak film Hitchcocka – dodał.

Tego typu historie znajdziecie w każdym numerze miesięcznika „Detektyw” i kwartalnika „Detektyw Wydanie Specjalne”. Szukaj działu Rozrywka z Temidą. Nasze gazety kupisz TUTAJ.

Źródło: polsatnews.pl

Fot. Pixabay.com