Jak naprawdę działa świat. Przewodnik

Dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie siedem najbardziej fundamentalnych aspektów, od których zależy nasze przetrwanie i dobrobyt. Począwszy od produkcji energii i żywności, poprzez surowce i globalizację. Aż po wszelkie zagrożenia, nasz wpływ na środowisko naturalne i jego przyszłość – książka „Jak naprawdę działa świat” to bardzo potrzebna konfrontacja mitów z rzeczywistością. Bo żeby skutecznie rozwiązywać problemy, musimy najpierw poznać i zrozumieć fakty.

Smil nie jest ani optymistą, ani pesymistą. Jest naukowcem. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych i stawiając czoła źródłom dezinformacji – od Yuvala Noah Harariego po Noama Chomsky’ego – odpowiada na najdonioślejsze pytanie naszego stulecia: czy jesteśmy nieodwołalnie skazani na zagładę, czy może nasza przyszłość jest jednak bardziej optymistyczna?

“Kolejne arcydzieło jednego z moich ulubionych autorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak liczby opisują fundamentalne siły kształtujące życie człowieka, powinieneś przeczytać tę książkę. To prawdziwy tour de force! “
Bill Gates

“Ta książka w stu procentach spełnia obietnicę zawartą w swoim tytule – to chyba najlepsza możliwa rekomendacja.”
Simon Ings, „New Scientist”

“Jeśli jesteś zatroskany o naszą przyszłość i rozsierdzony tym, że nie robimy wystarczająco dużo, by o nią zadbać, przeczytaj, proszę, tę książkę.”
Paul Collier, autor książki „The Future of Capitalism”

“Bardzo pouczająca książka, otwierająca oczy na wiele zagadnień.”
Ha-Joon Chang, autor książki „23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie”

Jak naprawdę działa świat, Vaclav Smil (Wydawnictwo Insignis) – już w sprzedaży!