Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem

Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem. Przemęczenie, emocjonalne wyczerpanie, obniżona samoocena. To tylko niektóre z objawów tzw. Burn Out Syndrome, czyli wypalenia zawodowego. Jak sobie z nim poradzić? Odpowiedź będzie można odnaleźć w książce dr Matthiasa Marquardta „Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem”.

Minęło pół wieku od odkrycia zjawiska zwanego wypaleniem zawodowym. Jednak syndrom ten zaczęto badać naukowo dopiero w latach 70., definiując go jako reakcję na nadmierny stres i przeciążenie różnymi bodźcami, zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Ich źródłem są m.in środki masowego przekazu, nieustanne porównywanie się do innych, brak czasu, dążenie do sukcesu i bogacenia się.

Wykryto ponad 130 symptomów tej choroby: od pozornie nieszkodliwych, jak zły humor czy rozdrażnienie, po depresję i próby samobójcze. Co z tym wszystkim zrobić? A zwłaszcza: jak reagować, kiedy zauważymy u siebie wymienione wyżej symptomy? Autor książki „Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem” podaje prostą, a jednocześnie skuteczną strategię radzenia sobie z syndromem wypalenia, z którą jest w stanie poradzić sobie każdy z nas.

Dr Matthias Marquardt – lekarz internista i propagator sportu jako głównego czynnika zapobiegającego chorobom. Specjalizuje się w medycynie sportowej. Jest autorem licznych publikacji: jego wydany niedawno poradnik dotyczący joggingu stał się bestsellerem, a sam autor nazywany jest „papieżem biegania”.

Jak poradzić sobie z wyczerpaniem i wypaleniem, Matthis Marquardt (Wydawnictwo Muza S.A.) – już w sprzedaży!