Jaka jest tajemnica carycy? Kontynuacja Wina wina

„Tajemnica carycy” – kulinarna komedia kryminalna Małgorzaty Starosty i kontynuacja „Winy wina”, czyli pierwszego tomu serii o restauratorce i celebrytce, Agacie Śródce, który podbił serca czytelniczek i czytelników.

Agata Śródka – restauratorka celebrytka – zostaje zaproszona do jury telewizyjnego talent show, którego tematem jest wykonanie jadalnej repliki jaja Fabergé. Zrządzeniem losu dokładnie w tym samym czasie jej przyjaciółka, Katarzyna zwana „carycą” prosi Agatę o przyjazd do remontowanego pałacu i pomoc w przygotowaniu uroczystego otwarcia hotelu. Zaradna i przedsiębiorcza Śródka postanawia połączyć obie te okazje i zabiera ze sobą ekipę telewizyjną do rezydencji w Roztoce. Tymczasem na terenie pałacowego ogrodu policja odkrywa zwłoki mężczyzny. Od początku wiemy, kto zamordował tajemniczą ofiarę. Wątek kryminalny biegnie więc w kierunku odkrycia zarówno personaliów zakatrupionego, jak i złapania przez policję katrupiciela. Przez dwa pierwsze akty narracja prowadzona jest dwutorowo – wokół Agaty Śródki i jej przyjaciółki oraz Mikołaja Kunickiego – objętego programem ochrony świadków niewydarzonego mafiosa.

Tym, co połączy oba wątki, jest nie tylko zbrodnia w pałacu, ale przede wszystkim cenne jajo Faberge, przez które wyniknie sporo zabawnych pomyłek! “Jeżeli tak jak ja lubicie charakterne postacie, z pewnością spodoba się wam bohaterka tej książki.

Małgorzata Starosta – bibliofilka, polonistka, niedyplomowana etnolożka. Zawodowo od wielu lat związana z branżą finansową. Poetka i prozatorka, autorka nagradzanych opowiadań obyczajowych i kryminalnych a także wierszy i bajek dla dzieci. W swojej twórczości porusza tematy poszukiwania siebie, dokonywania trudnych wyborów, budowania relacji. Z przymrużeniem oka opowiada o sile rodziny, przyjaźni i miłości. Zadebiutowała obyczajowo-kryminalną komedią „Pruskie baby” stanowiącą pierwszą część trzytomowego cyklu o tym samym tytule. Jako drugie ukazało się „Wesela nie będzie!”.

Tajemnica carycy, Małgorzata Starosta (Wydawnictwo W.A.B) – już w sprzedaży!

Inna książka tej Autorki TUTAJ.