Jasna Góra. Pomóż policji zatrzymać napastnika!

Komisariat I Policji w Częstochowie prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do którego doszło 19 marca 2021 roku na terenie Klasztoru. Publikujemy wizerunek mężczyzny w wieku około 45 lat, który poprzez uderzanie i szarpanie naruszył nietykalność cielesną pracownika Straży Jasnogórskiej. Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Policją.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust. Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie szarpiąc za odzież przewrócił na ziemię.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997.

Rysopis sprawcy pobicia na Jasnej Górze: wiek około 45 lat, wzrost około 190 cm, twarz okrągła bez zarostu. W chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie jeansowe i czarną kurtkę.

Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak po pierwszym upomnieniu przez pracowników Straży Jasnogórskiej mężczyzna przyklękuje przed ołtarzem i opuszcza świątynie. Po wyjściu z kaplicy jednak nagle brutalnie rzuca się na jednego z ochroniarzy.