Juana Barraza Samperio – morderczyni staruszek

Juana Barraza Samperio urodziła się i wychowywała w meksykańskich slumsach. Kiedy miała 12 lat, matka sprzedała ją sąsiadowi w zamian za 3 piwa. W dorosłym życiu, chcąc zemścić się na matce i „naprawić swoją przeszłość”, mordowała kobiety w wieku od 60 do 90 lat. Znana była jako Mataviejitas, czyli morderczyni staruszek.

Zdobywała zaufanie swoich ofiar oferując im pomoc w zakupach czy codziennych czynnościach. Niekiedy podawała się także za pracownika opieki społecznej i w ten sposób dostawała się do domów staruszek. Później przystępowała do dzieła… Katowała i torturowała starsze panie, często znęcając się nad nimi, nawet wtedy, gdy były już martwe. Po wszystkim zabierała z domu cenniejsze przedmioty i… figurki Matki Boskiej. Te ostatnie traktowała jako osobiste trofea, które kolekcjonowała w specjalnie przeznaczonym do tego celu pokoju. Samperio została skazana na 759 lat więzienia za 16 morderstw, choć – według śledczych –  mogła dopuścić się ich nawet 70.

Chcesz poznać innych seryjnych morderców? Sięgnij po Detektywa 6/2021 (tekst Anny Rychlewicz pt.” Krwawe polowania killerów”). Do kupienia TUTAJ.