Katowice: 25 lat więzienia dla nożownika za zabójstwo

Katowice: Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał tutejszy Sąd Okręgowy Dariusza N. za udział w bójce z użyciem noża, która zakończyła się śmiercią mężczyzny. Oskarżony będzie też musiał zapłacić kwoty po 100 tys. złotych dla rodziców pokrzywdzonego.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach 14 grudnia 2018 roku. Śledztwo dotyczyło bójki, która miała miejsce w sierpniu 2016 roku w pobliżu dworca PKP w Katowicach. W trakcie zdarzenia 19-letni młodego mężczyznę ugodzono dwukrotnie nożem w klatkę piersiową. Na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Katowice: zatrzymanie i zarzuty

Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymanych zostało kilku uczestników bójki, jednak wśród nich nie było Dariusza N., który posługiwał się nożem. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Jednak w październiku 2017 roku zatrzymano na podstawie ENA na terenie Hiszpanii.

Po przekazaniu Dariusza N. do kraju prokurator przedstawił mu zarzut udziału w bójce i zabójstwa 19-letniego mężczyzny oraz udziału w bójce i usiłowania zabójstwa drugiego mężczyzny. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Dariusza N. tymczasowe aresztowanie.

Zarzuty udziału w bójce prokurator przedstawił także 6 innym osobom. Skazano je za udział w bójce prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Katowice – Zachód w Katowicach.

Surowy wyrok za zabójcy

Na początku lipca 2021 r. Sąd Okręgowy w Katowicach nieprawomocnie uznał Dariusza N. winnym popełnienia dwóch czynów zarzucanych mu aktem oskarżenia wniesionym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach: udziału w bójce z użyciem noża i zabójstwa Dominika K. oraz udziału w bójce z użyciem noża i usiłowania zabójstwa Rafała K.

Oskarżonemu sąd wymierzył karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Sąd zasądził również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych w tej sprawie ojca i matki zmarłego pokrzywdzonego kwoty po 100.000 złotych, tytułem zadośćuczynienia.

Źródło: pk.bov.pl

Fot. Pixabay.com