“Kevin sam w domu”. Kryminalne problemy aktora

“Kevin sam w domu” to film, bez którego nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. To już niemal nasza narodowa tradycja. Miłośników  tej produkcji może jednak zasmucić sytuacja, którą opisał “Daily Mail”. Okazuje się, że jeden z jej bohaterów kultowego filmu został niedawno zatrzymany za napaść na własną dziewczynę.

“Kevin sam w domu” jest jak karp, choinka i prezenty – to element, bez którego wielu Polaków nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia. Film w tym roku też wielu osobom uprzyjemni święta. Nie będą one jednak przyjemne dla Devina Rataya, który w tej komedii wcielał się w postać starszego brata Kevina, Buzza McCallistera. Aktora niedawno aresztowano pod zarzutem użycia przemocy i próby uduszenia swojej dziewczyny.

Do zdarzenia doszło w pokoju hotelowym. Feralnego wieczoru para wybrała się do baru, gdzie aktor wypił butelkę wina i dziesięć kieliszków likieru. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Jak twierdzi pobita kobieta, Ratay wpadł w złość, bo bez jego zgody zaproponowała fanom aktora darmowe autografy.

Gdy wrócili do hotelu, zgodnie z zeznaniami dziewczyny, popchnął ją na łóżko, zakrył jej usta dłonią, a drugą ręką zaczął ją dusić. “Tak, teraz umrzesz” – miał przy tym powiedzieć. Chcąc się ratować, dziewczyna ugryzła go w rękę i zaczęła wzywać pomoc. Wtedy aktor przestał ją dusić, ale zaczął brutalnie bić. Na szczęście udało jej się wyrwać i wybiegła z pokoju. Kiedy później wróciła, aby zebrać swoje rzeczy, Ratray uderzył ja kolejny raz.

“Kevin sam w domu”. Aktor nie uniknie kary

Serwis “Daily Mail” opisuje, że na ciele dziewczyny wyraźnie widać liczne ślady pobicia. Miała siniaki pod lewym okiem, nad ustami, na klatce piersiowej, ślady zadrapań pod prawym okiem i uszkodzoną rękę. Portal podał też, że Devin Ratay nie stawiał oporu w trakcie aresztowania. Podczas przesłuchania zaprzeczył jednak zeznaniom swojej dziewczyny. Wpłacił kaucję wysokości 25 tysięcy dolarów i odzyskał wolność. Mimo to nie będzie miał ani dobrych świąt, ani tym bardziej pomyślnego 2022 roku, bo kary na pewno nie uniknie.

Przez kinomanów Ratray został zapamiętany jako złośliwy starszy brat Kevina McCallistera, Buzz, w filmach “Kevin sam w domu” i “Kevin sam w Nowym Jorku”. Dziś tego 44-latka możemy oglądać w kolejnej odsłonie przygód niesfornego chłopca. W widowisku “Nareszcie sam w domu”, które miało premierę 12 listopada na platformie Disney+, pojawia się jako policjant o nazwisku McCallister – tym samym, które nosi rodzina Kevina.

Źródło: polsatnews.pl

Fot. Pixabay.com