Kudowa-Zdrój: kulisy podwójnej zbrodni

Kudowa-Zdrój w kwietniu 2022 roku została zbulwersowana zabójstwem starszego małżeństwa. Niemal dokładnie rok od tamtego dramatu prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Jedną z oskarżonych jest córka zamordowanych. Teraz na jaw wyszły nowe fakty. Jedną z prób zabójstwa rodziców kobieta podjęła w Wigilię 2021 roku, gdy poczęstowała rodziców ciastem nafaszerowanym lekami weterynaryjnymi.

Trzy osoby usłyszały zarzuty w sprawie zabójstwa małżeństwa w Kudowie Zdroju, jedną z oskarżonych jest córka zamordowanych. Parę zastrzelono. Ciała zawinięto w foliowe worki i dywany. Śledztwo było prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie i Centralne Biuro Śledcze Policji.

Zarzuty zabójstwa przy użyciu broni palnej usłyszała córka zamordowanych, Julianna S. i jej znajoma Karolina Z. Kobiety zostały również oskarżone o zbezczeszczenie zwłok zamordowanych.

Trzeci z oskarżonych, Dariusz Z. kupił i przekazał kobietom pistolet, z którego zostało zastrzelone małżeństwo. Mężczyzna usłyszał też zarzut zatarcia śladów przez ukrycie broni i pomocy w zbezczeszczeniu zwłok.

Oskarżeni mogą zostać skazani nawet na dożywocie, obecnie trafili do aresztu.

Kudowa-Zdrój: Już wcześniej próbowała zabić rodziców

Jak ustalili śledczy, Julianna S. po raz pierwszy usiłowała zabić swoich rodziców podczas wigilii w 2021 roku. Kupiła lek weterynaryjny, którym zamierzała uśpić rodziców, a potem udusić we śnie.

Lek dodała do polewy ciasta, które przyniosła na kolację wigilijną, jednak było go zbyt mało, aby uśpić rodziców.

Juliannie S. już wtedy pomagała Karolina Z., która również była obecna na spotkaniu wigilijnym.

Larwy much miały zjeść zwłoki

Plan zabójstwa rodziców udało się zrealizować Juliannie S. ponad miesiąc później. 31 stycznia zastrzeliła swoją matkę. Ojca oskarżonej zastrzeliła Karolina Z. Obydwa zabójstwa zostały dokonane z tego samego pistoletu, które kobiety dostały od Dariusza Z.

Po zabójstwie kobiety kupiły larwy much, które umieściły na zwłokach małżeństwa. Liczyły, że larwy zjedzą zwłoki, które pozostawiły w mieszkaniu zamordowanych.

Kudowa-Zdrój: wszystko o zbrodni

20 kwietnia 2022 roku, w jednym ze spółdzielczych mieszkań w Kudowie-Zdroju, policja znalazła dwa ciała w znacznym stanie rozkładu. Starsze małżeństwo zastrzelono. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło 18 stycznia 2022 roku.

Już 22 kwietnia prokuratura zarzut zabójstwa postawiła dwóm kobietom: 41-letniej Julianie S., córce zamordowanych oraz jej 19-letniej znajomej, Karolinie Z. Zwłoki zawinięto w folię malarską oraz dywan. W mieszkaniu pracował klimatyzator i ozonator. Oprócz tego ktoś wywiesił preparaty zapachowe. Dlatego sąsiedzi przez trzy miesiące nie czuli fetoru rozkładających się ciał.

Oskarżeni przyznają się do dokonania zabójstwa. Jeżeli chodzi o motyw zbrodni, miały nim być “nieporozumienia rodzinne”.

Plotki i pomówienia

Sprawa podwójnego zabójstwa od początku była wyjątkowo tajemnicza. Mało oficjalnych informacji, za to coraz więcej plotek: o wykopanych trupach, innych zabójstwach, przestępczych powiązaniach…

Niepotwierdzonych informacji, które krążą w powiecie kłodzkim było bardzo dużo. Jedne dotyczczyły Juliany S., córki która wspólnie ze znajomą zamordowała swoich rodziców; drugie Dariusza Z. (pseudonim Fox), który dał morderczyniom broń.

Jeśli chodzi o Julianę S. to zaczęto powtarzać oderwaną od rzeczywistości teorię, że w Konradowie, gdzie mieszkała, wykopano trupa. Potem zaczęto mówić, że to ciało Murzyna, kochanka Juliany S., a jeszcze później, że zamordowany mężczyzna to Anglik.

Natomiast Dariusza Z. od niemal początku próbowano powiązać z zabójstwem studentów w Górach Stołowych w 1997 roku. Mówiono, że w mieszkaniu zatrzymanego mieszkańca Kudowy znaleziono broń, z której zastrzelono studentów, że był tam aparat Zenit należący do zamordowanej par, a nawet zdjęcia z zabitymi. Potem plotka rozrosła się do jeszcze większych rozmiarów. Dariusz Z. miał rzekomo przyznać się do innego zabójstwa dokonanego w Wielkopolsce.

Źródło: PAP, tvpinfo.pl, klodzko24.eu

Fot. pixabay.com