Łęczyca: Zabójstwo biznesmena. Ukraińcy z zarzutami

Łęczyca: Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi zatrzymali 40-letniego Ukraińca i 38-letnią Ukrainkę. Chodzi o sprawę napadu rabunkowego do którego doszło na początku czerwca w jednej z miejscowości w gminie Piątek. 40-latek usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie niższą niż lat 12, możliwe jest również dożywocie. Kobieta podejrzana jest o pomocnictwo w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi jej kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.

Jak ustaliła prokuratura, 53 – letni przedsiębiorca z Łodzi oraz jego 50 – letnia małżonka zamieszkiwali wspólnie w jednej ze wsi w gminie Piątek. W dniu 4 czerwca 2021 roku około godziny 22:30 na teren ich nieruchomości wtargnęli zamaskowani napastnicy. Posiadali ze sobą nóż i przedmioty przypominające kije bejsbolowe.

Łęczyca: dotkliwie pobity mężczyzna, zakneblowana żona

Prokuratura przekazuje, że następnie ustalono, iż były to specjalne przystosowane długie i grube trzonki od siekiery. Jako pierwszy zaatakowany został przebywający w garażu 53 – latek.

– W wyniku zdarzenia pobito go. Stwierdzone obrażenia dotyczyły głównie głowy. W czasie napadu kobieta znajdowała się w części mieszkalnej. Tam też doszło do napadu. Sprawcy ją zakneblowali, skrępowali i pobili. Następnie, zaczęli przeszukiwać dom. Niebawem w miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze Policji. Sprawcy zbiegli – podaje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej z Łodzi.

Pokrzywdzonych przewieziono do jednego ze szpitali. Kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Nie udało się natomiast uratować 53 – latka, który w następstwie rozległych urazów, zwłaszcza głowy, zmarł.

Na miejscu zdarzenia prokurator, funkcjonariusze Policji, biegli przeprowadzili oględziny.. W garażu gdzie zaatakowany został pokrzywdzony widoczne były rozległe plamy krwi. Skradziono pieniądze, biżuteria i dokumenty.

Rozpoczęła się intensywna praca nad ustaleniem prawdopodobnych sprawców zdarzenia.

Zatrzymany Ukrainiec i jego partnerka

– W wyniku podjętych działań ustalono, że może nim być 40 – letni zamieszkujący w Łodzi, obywatel Ukrainy. W dniu 16 czerwca 2021 roku zatrzymano podejrznego, podobnie jak jego o 2 lata młodsza partnerka. Znali wcześniej swoje ofiary. Wraz z nimi zatrzymano także dwóch innych obywateli Ukrainy – dodaje Kopania.

40 – latek usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa w związku z rozbojem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12 z dożywociem włącznie. Natomiast 38 – letniej kobiecie postanowiono zarzuty, dotyczące pomocnictwa do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

– Trwają czynności mające na celu zatrzymanie innych osób biorących udział w przestępstwie. Z uwagi na dobro postępowania nie jest możliwe przekazanie w tym zakresie bliższych informacji – informuje K. Kopania.

Po przesłuchaniach podejrzanych prokurator wystąpił do miejscowego sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: kutno.net.pl

fot. policja.pl