Lublin: kradli fortuny z bankomatów. Milionowe straty!

Lublin: za włamania do bankomatów odpowiedzą dwaj obywatele Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Sprawcy wypłacali pieniądze korzystając z nowej metody. To dzięki niej przejmowali sterowanie nad oprogramowaniem bankomatu. Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że ich łupem padło ponad 1 milion złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i na wniosek policjantów i prokuratora aresztowano ich na okres 3 miesięcy.

W październiku ubiegłego roku doszło do kilku włamań do bankomatów w Lublinie i w powiecie lubelskim oraz jednego w Hrubieszowie. Policja szybko zaczęła łączyć ze sobą te zdarzenia. Powód? Złodzieje, za każdym razem, działali podobnie.

Wykorzystując nową metodę niemal niezauważenie włamywali się do bankomatów, wypłacając znajdujące się tam pieniądze. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu przejmowali kontrolę nad urządzeniem i dokonywali wypłat. Łącznie ich łupem padło ponad 1 milion złotych.

Rozpracowaniem sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze analizując pozostawione przez włamywaczy ślady wpadli na trop dwóch obywateli Ukrainy w wieku 35 i 52 lat. Jak się okazało, mężczyźni od kilku miesięcy przebywają w zakładzie karnym.

Sprawcy usłyszeli 4 zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem. Na wniosek policjantów i nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ aresztowano ich na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

fot. pixabay.com