Luboń: zabił matkę swojej konkubiny

Czarna kartka z kalendarza: 4 września. 4 września 2016 roku w Luboniu Remigiusz L. zabił matkę swojej konkubiny. Pobił ją, dusił i zadał cios nożem, bo kobieta nie chciała mu pożyczyć samochodu. Wcześniej znęcał się i pobił swoją konkubinę. Groził jej też śmiercią.

Feralnego dnia Remigiusz L. przyjechał do swojej konkubiny – Agnieszki K. Nie byli w najlepszych stosunkach. Mężczyzna był agresywny, dlatego wyrzuciła go z domu. Miała podstawy aby się od niego izolować, bo wcześniej ją tak pobił, że trafił do więzienia. 4 września kobieta była z psem w ogrodzie, kiedy zobaczyła Remigiusza L. Zaczęła przed nim uciekać. Dogonił ją. Przewrócił na ziemię i zaczął dusić, grożąc, że ją zabije. Wreszcie jej odpuścił. Pojechał do mieszkania matki partnerki. Chciał aby kobieta pożyczyła mu samochód, bo planował jechać do swojej rodziny. Emerytka mu odmówiła. Remigiusz L. wpadł w szał. Zaczął szarpać 71-latkę, dusił ją, bił rękami po głowie, aż wreszcie ugodził nożem w brzuch. Ranną kobietę zostawił w mieszkaniu, zabrał kluczyki do jej samochodu i odjechał. Niestety kobieta nie przeżyła.

Zabił matkę swojej konkubiny

Następnego dnia policja zatrzymała 38-letniego Remigiusza L., gdy prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas postępowania przygotowawczego mężczyzna przyznał się do winy.

– Częściowo opisał okoliczności zdarzenia i motyw, ale ta relacja nie jest precyzyjna. Jesteśmy jednak przekonani, że to on jest sprawcą. Inaczej nie kierowalibyśmy do sądu aktu oskarżenia – mówił prokurator, żądając dla niego dożywocia. Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał go jednak na 25 lat pozbawienia wolności.

W momencie działania oskarżonego jego ofiara była pozbawiona możliwości skutecznej obrony. Mężczyzna po tym, jak widział skutki swojego zachowania, nie wezwał pomocy, ale dopuścił się kolejnych przestępstw – argumentowała sędzia. – Zbrodni dokonanej przez oskarżonego nie wyróżniają jednak żadne szczególne okoliczności w porównaniu z innymi zabójstwami osądzane przed tutejszym sądem – dodała.

Zabójstwo pod Narożnikiem: kto zamordował? Czytaj TUTAJ.