Łukasz Sas zaginął w 1999 roku. Nastolatek opuścił Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Śliwinie. Już tam nie wrócił. O zaginięciu chłopca jego rodzina została poinformowana dopiero później, po skreśleniu go z listy wychowanków placówki. Mama nastolatka nie traci nadziei, że uda się wyjaśnić los jej syna!
Niektóre zaginięcia z biegiem lat nie stają się łatwiejsze do przeżycia. Wręcz przeciwnie. Z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej boli brak odpowiedzi i niepewność. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane przypominamy historię Łukasza Sasa, który zaginął jako nastolatek i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
30 marca 1999 roku Łukasz opuścił Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Śliwinie. Już tam nie wrócił. O zaginięciu chłopca jego rodzina została poinformowana dopiero później, po skreśleniu go z listy wychowanków placówki.
Od tamtej chwili minęło kilkanaście lat. Łukasz nigdy nie skontaktował się z bliskimi. Nie zadzwonił, ani nie napisał. Nie dał żadnego znaku życia. Dla jego rodziny każdy dzień to życie z pytaniem, co wydarzyło się wtedy i dlaczego zniknął bez śladu.
Mama Łukasza, pani Dorota Bubel, zwraca się dziś do syna słowami:
– Kochany Łukaszu, pomimo tak długiego czasu my nadal na Ciebie czekamy. My cały czas Cię kochamy, a osoby, które mogłyby coś do sprawy dodać, proszę, aby nie zatrzymywały tego dla siebie tylko ujawniły, to co wiedzą. Może dzięki temu coś w końcu ruszy i sprawa się wyjaśni. Synu, tak bardzo mi Ciebie brakuje.
Łukasz Sas: jak pomóc policji
To nie jest tylko archiwalna sprawa sprzed lat. To historia matki, która każdego dnia żyje nadzieją, że jeszcze usłyszy głos swojego dziecka. Publikujemy zdjęcie Łukasza z czasu zaginięcia oraz progresję wiekową pokazującą, jak może wyglądać dziś.
Może ktoś zapamiętał istotne szczegóły dotyczące tej sprawy sprzed lat. Może jest ktoś, kto miał kontakt z Łukaszem i zna fragment historii, której przez lata nie udało się powiązać z jego zaginięciem. Każda informacja może mieć znaczenie – jeśli coś wiesz, skontaktuj się z Policją lub Fundacją ITAKA – zadzwoń: 112 lub 116 000, napisz: cpozkgp@policja.gov.pl.
W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane polska Policja wspólnie z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych przypomina historie najmłodszych dzieci i nastolatków, którzy zaginęli przed laty i już nigdy nie wrócili do domu. Chcemy pokazać, że mimo upływu lat te sprawy nadal są żywe, a bliscy bohaterów tych tragicznych historii wciąż czekają na odpowiedzi.
Już 25 maja – w Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest kwiat niezapominajki – będziemy solidaryzować się z rodzinami wszystkich zaginionych i do tej pory nieodnalezionych dzieci.
My wciąż szukamy odpowiedzi na pytanie, co się wówczas wydarzyło i czekamy na Niezapominajki.
Patronat honorowy nad kampanią społeczną objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
źródło i fot. policja.pl