Makabra przy autostradzie. Zginęli od strzałów w głowę

Makabra przy autostradzie. Rany postrzałowe głowy były przyczyną śmierci obu młodych mężczyzn, których ciała znaleziono w czwartek na nieużytkach rolnych w pobliżu autostrady A1 w Świętoszowicach w powiecie tarnogórskim – wykazała zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok.

O ich wstępnych wynikach poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska. Zaplanowano jeszcze m.in. badania toksykologiczne i histopatologiczne.

Makabra przy autostradzie: lubili gry komputerowe

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn w wieku 20 i 21 lat oraz ich wcześniejszego zniknięcia. Postępowanie toczy się w sprawie zabójstwa, ale na jego obecnym etapie prokuratura nie informuje o hipotezach dotyczących możliwego przebiegu zdarzeń. Wiadomo, że mężczyźni znali się wcześniej i obaj byli namiętnymi graczami komputerowymi.

Początek śledztwu dało zgłoszenie matki 20-latka – mieszkańca Gliwic. Kobieta zgłosiła się na policję we wtorek informując, że syn nie wrócił do domu na noc. Zapowiadał, że będzie ok. godz. 21. Według jej relacji wrócił w poniedziałek z pracy. Późnym popołudniem wyszedł z domu, nie zabierając żadnych rzeczy i zapowiadając powrót wieczorem.

Policjanci szybko stwierdzili, że 20-latek od 1 grudnia nie stawiał się w pracy. Zaczęli kontaktować się z jego znajomymi, a jedną z indagowanych osób miał być o rok starszy kolega spod Tarnowskich Gór. Kiedy w środę funkcjonariusze z Tarnowskich Gór dotarli do rodziny 21-latka, okazało się, że nie ma go w domu od 9 grudnia. Rodzina była przekonana, że wyjechał za granicę, do Holandii. Po wizycie policjantów bliscy 21-latka również złożyli zawiadomienie o zaginięciu.

Wielkie poszukiwania

Rozpoczęto poszukiwania w okolicy. Jeszcze w środę znaleziono samochód 21-latka, a w nim rzeczy, które mogły świadczyć o tym, że spotkał się z kolegą z Gliwic. Do poszukiwań włączono psa tropiącego z przewodnikiem, wykorzystano quady i dron, wsparcia udzieliła też straż pożarna.

W czwartek rano znaleziono ciała obu mężczyzn na nieużytkach rolnych, w pobliżu drogi technicznej obok autostrady A1. W pobliżu zwłok znaleziono też broń czarnoprochową.

Sprawa jest niezwykle tajemnicza. W najbliższych dniach śledczy powinni ujawnić więcej szczegółów tego makabrycznego dramatu. Czy to było samobójstwo rozszerzone czy też mężczyźni padli ofiarą zabójstwa? Co było powodem śmiertelnych strzałów. Na te pytania nie ma jeszcze odpowiedzi.

Źródło: tvpinfo.pl, PAP

Fot. Pixabay.com