Międzychód: wielka obława za zabójcą

Międzychód – położony w zachodniej Polsce powiat – trafił na pierwsze strony serwisów informacyjnych. Od kilkunastu godzin trwa pościg za 24-letnim mężczyzną. Podejrzewa się go o popełnienie dwóch zabójstw. Policja ostrzega: poszukiwany może być niebezpieczny! Według lokalnych mediów sprawca zacierając ślady, miał podpalić dom i odjechać samochodem swojej ofiary. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że poszukiwany miał niedawno opuścić szpital psychiatryczny.

Dramat zaczął w środę wieczorem. Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków w Muchocinie. Po ugaszeniu płomieni w domu znaleziono ciało 22-letniego mężczyzny. Na ciele ofiary widoczne ujawniono rany kłute. 

“Sprawca podpalił mieszkanie, żeby zatrzeć ślady” – przekazały “Wieści Międzychodzkie”. 

“W mieszkaniu zamordowanego chłopaka znajdowała się butla z gazem. Na szczęście przybyli błyskawicznie strażacy, sprawną akcją zapobiegli eksplozji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy sprawca całego zdarzenia uciekł z miejsca zdarzenia samochodem, który należał do właściciela mieszkania” – podały w mediach społecznościowych.

Kilka godzin później, w Międzychodzie, przy ul. 3 Maja odkryto zwłoki drugiej ofiary mordercy. Poinformowano, że jest to 45-letnia kobieta. 

Uciekający przestępca porzucił skradziony ofierze samochód i ucieka pieszo. Na miejscu obu zbrodni w Muchocinie i Międzychodzie działają ekipy śledcze z Międzychodu i z Poznania, pracują już eksperci z laboratorium kryminalistycznego oraz policjanci kryminalni dochodzeniowo-śledczy. Miejscową policję Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wsparł oddziałem prewencji z Poznania, który uczestniczy w obławie za podejrzanym.

Sprawca porzucił auto w kompleksie leśnym pomiędzy Międzychodem a Sierakowem, ale Policja nie wskazuje dokładnej lokalizacji.

Międzychód: apel policji

W związku z tą sprawą na miejscu obu zbrodni działają ekipy śledcze z Międzychodu i z Poznania. Dodatkowo Komendant Wojewódzki policji w Poznaniu wysłał wsparcie około 100 policjantów z oddziału prewencji policji w Poznaniu, którzy uczestniczą w obławie za 24-letnim mężczyzną.

Z porannych, czwartkowych informacji wynika, że Poznańska i międzychodzka policja nadal prowadzi obławę w lasach w okolicach Międzychodu.

Motywy wciąż nie są znane. Nieoficjalnie mówi się o kwestiach osobistych.

Poszukiwany 24-latek porzucił skradziony pojazd pod Międzychodem i uciekł do lasu. Do pracy na miejscu zdarzenia oraz w działania pościgowe za sprawcą natychmiast zaangażowano policjantówz Międzychodu oraz Sierakowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, policyjni śledczy oraz funkcjonariusze operacyjni, eksperci z laboratorium kryminalistycznego, a także policjanci z ościennych powiatów oraz z oddziałów prewencji komendy policji w Poznaniu. Obecnie robimy wszystko, by jak najszybciej zlokalizować i zatrzymać mężczyznę, podejrzewanego o te zbrodnie – powiedziała  Justyna Rybczyńska z międzychodzkiej policji.

Boimy się!

Mieszkańcy Muchocina pod Międzychodem są przerażeni. “Jesteśmy w szoku” – mówi w rozmowie z naszym reporterem mieszkaniec budynku, w którym doszło do tragedii.

RP: Boicie się?

M: No pewnie, że niebezpieczeństwo jest zawsze, nie…

RP: Spodziewaliście się, że coś takiego może się stać?

M: Nie, nikt się nie spodziewał. A jeszcze, że on chciał po prostu zatuszować i podpalił mieszkanie.

RP: Znał Pan tego chłopaka?

M: Tego chłopaka, który mieszkał tu? Tak.

RP: Mówił Pan o tym, że ten sprawca podobno się tu kręcił wcześniej…

M: No, dzień wcześniej ja go widziałem. Tutaj stał na narożniku i chodził, nie wiem, tak jakby na kogoś czekał i nie wiem, czy czasami „nie obczajał”, czy ten gościu wrócił już z pracy…

Z ostatniej chwili: Policja publikuje wizerunek podejrzanego o podwójne morderstwo w gminie Międzychód. Wczoraj 24-letni Marcin Wolf najpierw zabił 22-letniego mieszkańca Muchocina, podpalił jego mieszkanie, a następnie zamordował 45-letnią mieszkankę Międzychodu.

Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina Wolfa – proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

Źródło: policja.pl, radiopoznan.pl, polsatnews.pl, wiescimiedzychodzkie.pl