Monika Kobyłka zaginęła 10 lat temu

Monika Kobyłka z Woli Gałeckiej zaginęła dokładnie 10 lat temu. Policja – na podstawie zdjęć zaginionej oraz dokładnej analizy – sporządziła  progresję wiekową przedstawiającą obecny wygląd dziewczyny. Publikowano ją w mediach, mimo to sprawa jest nadal niewyjaśniona.

Z oficjalnego komunikatu policji: Monika Kobyłka wyszła z domu w sobotę, 7 lipca 2012 roku. Policję powiadomiono o zaginięciu Moniki w niedzielę. Ustalono, że ostatni raz była widziana przez sąsiada w dniu zaginięcia około godz. 23 w okolicy przystanku autobusowego. Odczytywała lub pisała SMS-a. Jeszcze o 23:09 napisała wiadomość do koleżanki. Po godz. 2 telefon przestał działać” –

15-latkę szukali policjanci, rodzina, znajomi oraz sąsiedzi, niestety bezskutecznie. Śledczym nie udało się ustalić, jak doszło do zaginięcia dziewczyny, ani nie znaleziono żadnych śladów. Dodatkowo nikt nie widziała momentu zaginięcia Moniki.

Czy nastolatka wsiadła lub ktoś wciągnął ją – wbrew jej woli – do samochodu? To jedna z hipotez, jedna nikt nic nie widział. W szeroko zakrojonych poszukiwaniach nie znaleziono żadnego śladu po dziewczynie.

W sprawie przesłuchano około 1400 osób. Były to między innymi osoby ze szkoły, do której uczęszczała, mieszkańcy Woli Gałeckiej, wszyscy z którymi miała kontakt telefoniczny, znajomi z portali społecznościowych. Kilka wytypowanych osób, za ich zgodą, przebadano na urządzeniu typu wariograf.  Przeszukano łąki, pola, sprawdzono szamba, stodoły, opuszczone budynki. I nic. Żadnego punktu zaczepienia.

Monika Kobyłka: rysopis

W chwili zaginięcia Monika miała 15-lat i była szczupłej budowy ciała, miała 168 cm wzrostu i ważyła około 50 kg. Miała długie włosy koloru rudego i niebieskie oczy. W momencie zaginięcia była ubrana w białą koszulkę  z czarnym napisem i czerwonym sercem z przodu, krótkie jeansowe spodenki  i beżowe buty z cekinami.

Śledztwo w sprawie zaginięcia Moniki zakończyło się w 2014 roku. Mimo to policjanci nie porzucili sprawy. „Cały czas trwają czynności. Teraz na podstawie dokładnej analizy oraz zdjęć rodziny, specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, zajmujący się progresją wiekową stworzyli aktualny portret Moniki uwzględniający upływ czasu” – informowali przed rokiem radomscy funkcjonariusze.

Jeśli zaginiona przed 10 laty Monika żyje, obecnie ma 24 lata.

Każdy, posiadający jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 997.

Przypomnijmy, że policja wyznaczyła 5000 zł nagrody za informacje, które przyczynią się do wskazania miejsca pobytu Moniki.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ