Nadine Hertel zaginęła na rodzinnej imprezie

Nadine Hertel urodziła się 23 marca 1987 roku. Miała zaledwie 8 lat, kiedy zaginęła na przyjęciu u cioci w Lipsku – 6 września 1995 roku.

Nadine Hertel wraz z ojcem została zaproszona na urodziny swojej cioci. Po kolacji, około godziny 19.45, dziewczynka chciała wyjść na balkon. Byli tam jej dziadek i wujek. Ponoć chciała im powiedzieć, że jej drugi wujek przyjedzie po nich na przyjęcie urodzinowe. Kiedy jej drugi wujek przybył o 8 wieczorem, Nadine nigdzie nie było. Nigdy nie pojawiła się na balkonie. Dosłownie zapadła się pod ziemię.
Wszyscy krewni natychmiast zaczęli jej szukać. Skontaktowano się z policją po tym, jak nie udało im się jej zlokalizować. Sprawa zaginięcia dziewczynki do dzisiaj jest nierozwiązana, a policja w Lipsku nadal zbiera informacje, które mogłyby być pomocne w odnalezieniu Nadine.

Nie tylko Nadine Hertel

Zaginione dzieci: Polska policja każdego roku odnotowuje kilkanaście tysięcy zaginięć, z czego trzy tysiące dotyczy dzieci. Wśród nich średnio 600 to dzieci do 13. roku życia, a reszta to nastolatki, do 18. roku życia. Statystycznie poszukiwania nastoletnich i dorosłych zaginionych mają rzadko tragiczny finał, a te, które trwają długo, często wynikają z tego, że poszukiwana osoba stara się, by jej… nie odnaleziono.

Największe emocje i największy rozgłos zawsze wywołują zaginięcia dzieci. Na stronie Fundacji Itaka Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, jedynej organizacji pozarządowej, która poszukuje zaginionych i wspiera ich rodziny, są dzieci, które w chwili zaginięcia miały kilka lat, a jest nawet niemowlę. Do wielu takich zdarzeń dochodzi, niestety, w czasie wakacji!

Fot. http://www.doenetwork.org

Zaginione dzieci – to trzeba wiedzieć. ZOBACZ.