Najbardziej niebezpieczne miejsca na ziemi

Któż z nas nie lubi podróżować?! Jest kilka takich miejsc, od których lepiej trzymać się z daleka. Nasza planeta zadbała o to, aby kusiły przepięknymi widokami, ale są śmiertelnie niebezpieczne!

Najbardziej niebezpieczne miejsca na ziemi na pierwszy rzut oka mogą budzić strach i przerażenie. Z drugiej strony, jeśli zachowamy ostrożność pewnie nie grozi nam większe niebezpieczeństwo.

Świat, w którym żyjemy, jest pełen cudów i pięknych miejsc do odkrycia. Ważne jest również, aby pamiętać, że istnieją takiej miejsca na ziemi, które stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla tych, którzy odważą się do nich zapuścić.

Od zdradliwych terenów po miasta pełne przestępczości – są miejsca na Ziemi, w których należy zawsze zachować ostrożność. Zatem zapnij pasy i przygotuj się na badanie statystyk, które odsłaniają ciemniejszą stronę naszej planety.

– W San Pedro Sula, w północno-zachodniej części Hondurasu, wskaźnik zabójstw wynosi 187 na 100 000 mieszkańców, co czyni je jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Ziemi.

– W Caracas w Wenezueli wskaźnik morderstw wynosi ponad 111 na 100 000 mieszkańców, co plasuje je wśród najniebezpieczniejszych miast na świecie.

– Acapulco w Meksyku ma wskaźnik przestępczości wynoszący 104,73 zabójstw na 100 000 mieszkańców.

– W 2019 roku w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki doszło do ponad 3000 morderstw, co uznało je za jedno z najniebezpieczniejszych miast świata.

– Każdego roku na pustyni Danakil w Etiopii z powodu ekstremalnych upałów umiera około 575 osób.

– W Salwadorze wskaźnik morderstw wynosi około 52 na 100 000 mieszkańców, co czyni go jednym z najbardziej śmiercionośnych krajów na świecie.

– Brazylia ma 21 miast na liście 50 najbardziej brutalnych miast na świecie.

– W 2020 r. w Baltimore w USA wskaźnik morderstw wyniósł 58 na 100 000 osób.

– Również w Gwatemali występuje wysoki poziom brutalnej przestępczości, a wskaźnik zabójstw wynosi 44,74 na 100 000 mieszkańców.

– W Kingston na Jamajce wskaźnik zabójstw wynosi 59 na 100 000 mieszkańców.

 – Mogadiszu w Somalii jest jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie ze względu na wysoki wskaźnik aktywności terrorystycznej.

– W 2019 r. Afganistan został uznany za najniebezpieczniejszy kraj na świecie ze względu na swój konflikt i terroryzm.

– Monterrey w Meksyku ma wskaźnik przestępczości na poziomie 53,71, znacznie wyższy niż w wielu innych międzynarodowych miastach.

– Port Moresby, stolica Papui Nowej Gwinei, zalicza się do najniebezpieczniejszych miast na świecie, charakteryzujących się wysokim poziomem biedy, bezrobocia i poważnej przestępczości.

– W Natal w Brazylii roczny wskaźnik morderstw wynosi 75,64 na 100 000 mieszkańców.

– Każdego roku w wypadkach drogowych ginie około 1,25 miliona ludzi, co oznacza średnio 3287 zgonów dziennie.

 Johannesburg w Republice Południowej Afryki ma wskaźnik przestępczości na poziomie 77,02, co oznacza szalejący wskaźnik przestępczości.

– Okręg Madhya Pradesh w Indiach ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników przestępstw wobec kobiet.

– Damaszek w Syrii jest uważany za najniebezpieczniejsze miasto na świecie ze względu na niepokoje społeczne i częste ataki bombowe.

– Wenezuela ma najwyższy wskaźnik przestępczości w Ameryce Południowej, ze wskaźnikiem przestępczości wynoszącym 84,36 na 100 000 mieszkańców

Opracowano na podstawie: gitnux.org

Fot. pixabay.com