Niemcy: morderstwo polskiego kierowcy autobusu

Niemcy: Według organów ścigania morderstwo polskiego kierowcy nie miało podłoża ksenofobicznego, czy politycznego. Napastnik przyznał się do ataku, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, ale zaprzeczył, że miał zamiar zabić. Sprawca trafił do aresztu.

Po śmiertelnym ataku nożownika na polskiego kierowcę autobusu w Hof, podejrzany o dokonanie tego czynu sprawca został zatrzymany. Sąd wydał nakaz aresztowania. Poinformowała o tym prokuratura w Hof i komenda policji w Górnej Frankonii.

Niemcy: Napastnik miał problemy ze zdrowiem psychicznym

Według wstępnych ustaleń kierowca polskiej grupy wycieczkowej interweniował podczas przerwy w podróży w bawarskim mieście, gdy oskarżony podczas kłótni zaatakował i lekko ranił jednego z podróżnych. “W trakcie zajścia podejrzany zadał śmiertelne obrażenia Polakowi nożem kieszonkowym” – twierdzi policja.

“Zgodnie z aktualnym stanem faktycznym przestępstwo nie ma podłoża ksenofobicznego ani politycznego” – napisano w komunikacie prasowym w tej sprawie. Podejrzany 43-latek pochodzi z okręgu Vogtland w Saksonii.

Według policyjnego raportu oskarżony miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Mężczyzna z Saksonii ma teraz zostać przesłuchany przez biegłego.

“Fakt, że goście naszego miasta, którzy byli przejazdem, zostali zaatakowani, a jedna osoba została zabita, wprawia w osłupienie” – powiedziała burmistrz Hof Eva Doehla. Powiedziała, że jest wstrząśnięta i zasmucona tym brutalnym czynem i odczuwa ulgę, że domniemany sprawca zostanie postawiony przed sądem.

Kłótnia zakończyła się tragedią

Dwa autobusy zatrzymały się na dworcu kolejowym w Hof w nocy z poniedziałku na wtorek, aby podróżni mogli się przesiąść; jeden autokar miał jechać dalej na południe Polski, drugi na północ Polski. Tuż po północy część pasażerów zrobiła sobie przerwę na papierosa na chodniku obok autobusów. W tym czasie doszło do kłótni z 43-latkiem, który przebywał w pobliżu.

Według wstępnych ustaleń ten ostatni najpierw zaatakował 52-letniego pasażera, a następnie ugodził nożem kierowcę autobusu. Pasażer został lekko ranny. Po ataku 43-latek uciekł. Według śledczych patrol policji zatrzymał go w pobliżu miejsca zdarzenia.

Podróżni natychmiast po ataku zadzwonili na telefon alarmowy i udzielili pierwszej pomocy. Jednak lekarz pogotowia nie był w stanie pomóc kierowcy, który zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze znaleźli tam również narzędzie zbrodni – scyzoryk z ostrzem o długości około ośmiu centymetrów.

“W mieście Górnej Frankonii panuje wielkie przerażenie z powodu tego brutalnego czynu” – napisał portal RB24.

“Według śledczych partnerka zabitego kierowcy autobusu była obecna na miejscu zdarzenia. Jeszcze tej samej nocy zajęła się nią grupa interwencji kryzysowej” -poinformował BR24.

Portal BR24 stawia też, w kontekście tej sprawy, pytanie o cenę odwagi cywilnej – “śmiertelny atak na kierowcę autobusu w Hof po raz kolejny uczynił odwagę cywilną tematem rozmów. Ponieważ 63-latek interweniował, gdy pasażer został zaatakowany i przepłacił to życiem.”

RB24 informuje, że przechodnie ustawiają znicze na placu przed dworcem, gdzie doszło do zbrodni. Niemcy są zbulwersowani zbrodnią

Źródło: onet.pl

Fot. Pixabay.com