Nocna suka – powieść pełna napięć

Nocna suka. Zdarzyło ci się kiedyś spojrzeć w lustro i mieć wrażenie, że twoje zęby są jakby ostrzejsze niż wcześniej? Poczuć zapachy, na które przedtem w ogóle nie zwracałaś uwagi? Wymacać na skórze kępkę nadmiarowych włosów? A oblizać się ze smakiem na widok rzeczy, których dotychczas nie tknęłabyś nawet kijem?

A co jeśli to nie objawy ciąży ani skutki uboczne pewnego wirusa, a początek głębokiej transformacji? Przemiany mogącej stać się przekleństwem bądź… kluczem do wolności? Co wtedy?
Będąca w takiej sytuacji główna bohaterka “Nocnej suki” – dawniej ambitna kobieta robiąca karierę w branży artystycznej, a obecnie pełnoetatowa mama i żona stale nieobecnego mężczyzny – postanawia… pójść do biblioteki. Poszukując odpowiedzi na pytanie, co się z nią (do cholery) dzieje, trafia na książkę, która stanie się jej nową biblią. Dzięki niej na swojej drodze spotka grupę kobiet, które mogą zmienić ją na zawsze… jeśli tylko zdecyduje się zaufać nowej, pierwotnej energii.
Jaką podjąć decyzję? Pójść drogą instynktu czy działać zgodnie z tym, co sugeruje rozum? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej zachwycającej świeżością i brawurą opowieści o macierzyństwie, kobiecej sile i magii, w której psi los może okazać się… naszym najlepszym przyjacielem.
 

***

  • Powieść nominowana do nagrody PEN/Hemingway w kategorii najlepszy debiut.
  • Książka roku magazynów “Esquire” i “Vulture”.
  • Jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści lata 2021 według Amazona, “Timesa”, “Entertainment Weekly”, “Glamour”, “Harper’s Bazaar”, “Book Riot”, “Lit Hub” i wielu innych.

“”Nocna suka” może się okazać debiutem roku. W tą dziką opowieść o macierzyńskim nieszczęściu najlepiej wejść, wiedząc o niej jak najmniej, żeby tym bardziej dać się zaskoczyć.”
“Chicago Review of Books”

“Przewrotny i niepohamowany debiut (…). Za pomocą magicznego tekstu oczyszczającego bardziej niż jakikolwiek mamuśkowy memoir, “Nocna suka” tworzy przestrzeń dla siebie samej i dla fikcji, która poszerza macierzyństwo o nowe, surrealistyczne wymiary.”
“The New Yorker”

“Must-read dla każdego, kto uwielbia, gdy zaciera się granica między tym, co psychologiczne i nadnaturalne.”
Vulture

“Jeśli jesteś matką, będziesz miała poczucie, że Yoder weszła ci do głowy i zaczęła tam grzebać…”
“Washington Post”

“Nie mógłbym pokochać żadnej książki bardziej niż “Nocnej suki” Rachel Yoder. To tak unikalnie błyskotliwa opowieść – taka, która łączy ze sobą macierzyństwo i sztukę, a także horror “tysięcy nudnych popołudni”. Niezwykle wnikliwa, precyzyjna i potrafiąca rozwijać się i rozwijać ponad początkowymi obawami, z czasem zmienia się w coraz bardziej magiczną, mroczną i zabawną.”
Kevin Wilson, autor “Nic tu po was”