Oczarowanie. Lekarstwo, którego potrzebujemy

Oczarowanie. Kojąca opowieść o tym, jak odzyskać dziecięcy zachwyt.

Gdy byłam dzieckiem, oczarowanie przychodziło do mnie z łatwością. Wyrastało z więzi, którą tworzyłam ze światem, z poczucia bliskości, które powstaje, gdy zauważamy innych.  Mocno się napracowałam, aby to wszystko w sobie stłumić. Myślałam, że właśnie tak należy postąpić, by dorosnąć. Nie przyszło mi do głowy, że właśnie tracę coś ważnego. Teraz, gdy jestem dorosła, zastanawiam się, jak odzyskać zauroczenie światem. I co mogę zrobić, by uchronić moje dziecko przed utratą dziecięcego zachwytu.

Na szczęście oczarowania nie można zniszczyć. Czeka cierpliwie, aż przypomnimy sobie, że jest nam potrzebne. O tym właśnie jest ta książka.

Oczarowanie to poetycka opowieść o tęsknocie za powrotem do siebie, potrzebie zauważania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Najnowsza książka autorki bestsellerowego Zimowania daje ukojenie i nadzieję, a przy tym pozwala zatrzymać się i znów poczuć na świecie jak u siebie w domu.

Katherine May ubrała w słowa to, co tak wiele z nas czuło i myślało.

Pozwól się oczarować!

Katherine May czerpie inspiracje z wielu źródeł, odwołuje się do własnych doświadczeń, a także obserwacji świata przyrody i przykładów z literatury. Zachęca nas do sięgnięcia poza naszą rozczarowaną epokę i zaczerpnięcia z magii, którą kiedyś dostrzegaliśmy wszędzie oraz pokazuje, jak zwracanie świadomej uwagi na to, co nas otacza pomaga nam odzyskać podziw dla otaczającego świata.

Oczarowanie, Katherine May (Znak Literanova) – już w sprzedaży!