Oława: każdy dobry uczynek będzie ukarany

Oława:  policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Oławy podejrzanego o oszustwa 83-letniej oławianki. Sprawca wyłudził od kobiety 750 złotych i próbował wymusić następną kwotę, w wysokości 2 tys. złotych. Na szczęście jego plan nie doszedł do skutku. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

20 października do Komendy Powiatowej Policji w Oławie zgłosiła się 83-letnia kobieta i zawiadomiła, że dzień wcześniej,  nieznany sprawca oszukał ją i wyłudził od niej 750zł.

Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie w rozmowie z pokrzywdzoną ustalił okoliczności w jakich doszło do popełnienia przestępstwa na szkodę starszej pani.

Okazało się, że znany jej tylko z widzenia mężczyzna około miesiąc temu przyszedł do jej do mieszkania z prośbą, o pożyczenie odkurzacza. Kobieta nie odmówiła i pożyczyła mu sprzęt.

Niedługo po tej wizycie mężczyzna pojawił się znowu w jej domu . Stwierdził, że odkurzacz podczas ładowania zapalił się i spowodował pożar zajmowanego przez niego mieszkania. Obwiniając kobietę za zniszczenia, zażądał od niej pieniędzy na rzekomy remont.

Oława: oszustwo za oszustwem

W ten sposób udało mu się wyłudzić od starszej pani 750 zł. Na tym oszust nie poprzestał. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił do kobiety strasząc ją zawiadomieniem organów ścigania, w przypadku nie uiszczenia dodatkowych 2 tys. złotych. Pieniądze te miały pokryć koszty całego remontu.

Na szczęście kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Policjantom podała dokładny rysopis sprawcy. Policyjni detektywi potraktowali bardzo poważnie.

Na tej podstawie i w wyniku tzw. rozpracowania operacyjnego funkcjonariusze pionu kryminalnego wytypowali sprawcę. Następnie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Oławy, przy którym ujawnili kilka porcji marihuany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu trzech zarzutów: oszustwa i jego usiłowania oraz posiadania środków odurzających

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Tę historię bardzo dobrze ilustruje przewrotna mądrość ludowa. Mówi ona, że każdy dobry uczynek będzie ukarany. Starsza pani okazała serce nieznajomemu. Ten niestety wykorzystał to i dalej próbował żerować na jej dobroci. Do czasu…

Tego typu historie znajdziecie w każdym numerze miesięcznika „Detektyw” i kwartalnika „Detektyw Wydanie Specjalne”. Szukaj działu Rozrywka z Temidą. Nasze gazety kupisz TUTAJ.

Źródło: policja.pl

Fot. pixabay.com