Opole: ciężkie jest życie pseudokibica

Opole: Tutejsi kibole nie mają łatwego życia! Dlaczego? Wszystko przez policję i prokuraturę. Obie te instytucje coraz mocniej utrudniają życie pseudokibicom. Śledczy poinformowali o kolejny sukcesie.

Specjalna grupa śledcza, powołana przez Komendanta Głównego Policji w celu zwalczania nielegalnej działalności pseudokibiców, odniosła kolejny sukces. Tym razem rozbito gang narkotykowy działający na terenie woj. opolskiego i śląskiego. Podczas akcji zatrzymano 10 osób, z czego 7 tymczasowo aresztowano.

Efektem ich działań jest m.in. uderzenie w środowisko pseudokibiców zajmujących się przede wszystkim przestępczością narkotykową. W skoordynowanych działaniach udział wzięło ponad 70 funkcjonariuszy. W tym z Zespołów Specjalnych Zarządów z Opola i Wrocławia CBŚP oraz z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Opolu i Katowicach.

Niemal jednocześnie na terenie woj. opolskiego i śląskiego policjanci zatrzymali 10 osób. Wśród zatrzymanych jest 8 mieszkańców woj. opolskiego i 2 woj. śląskiego. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Siedem osób odpowie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ze względu na zarzuty zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Opole: sprawa ma charakter rozwojowy

Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali mieszkania, samochody oraz obiekty użytkowane przez podejrzanych. W efekcie tych działań znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. Przejęto także telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny, który jest poddawany szczegółowym badaniom. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze należące do podejrzanych.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajęło opolskim policjantom z CBŚP i KWP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, kilka miesięcy. Prawdopodobnie narkotyki były głównie rozprowadzane na terenie pow. opolskiego i strzeleckiego. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze dokładnie ustalają m.in. źródło pochodzenia niedozwolonych substancji oraz osoby mogące mieć związek z tą grupą.

Rozbicie tego gangu jest kolejnym sukcesem opolskiej specjalnej grupy śledczej powołanej przez Komendanta Głównego Policji. Pierwszy gang specgrupa opolskich funkcjonariuszy rozbiła już pod koniec 2019 roku. Efektem jej działania było zatrzymanie 10 osób, z których 7 usłyszało zarzuty związane z przestępczością narkotykową oraz przeciwko życiu i zdrowiu.

źródło: policja.pl