Pielęgniarki zamiast leczyć zabijały

W ciągu wielu lat ludzkiej historii medycznej było wiele przypadków zabójstw popełnianych przez pielęgniarki. Te pielęgniarki twierdziły, że pomagają swoim pacjentom w bólu.

Badania przeprowadzone na tych pielęgniarkach wykazały, że są motywowane przez dreszczyk emocji i władzę. Natomiast niektóre korzyści z zewnątrz lub poczucie, że ulepszają świat, zabijając swoje ofiary. „Aniołami Śmierci” były m.in. : Kimberly Saenz, Beverley Allitt, Daniela Poggiali, Genene Jones, Jane Toppan.

Na tej liście musi się znaleźć także mężczyzna – Charles Cullen. Cieszy się on wątpliwym zaszczytem bycia seryjnym mordercą „Anioła Śmierci”. Podejrzewa się także , że jest najbardziej płodnym seryjnym mordercą w historii Ameryki. Przyznał się, że w ciągu 16 lat pracy jako pielęgniarz zabił nawet 40 pacjentów, ale kiedy śledczy wnikali głębiej w jego życie, zaczęli podejrzewać, że liczba ta była znacznie wyższa. Niektórzy eksperci oszacowali, że ostatecznie Cullen może być odpowiedzialny za ponad 300 zgonów. Cullen został ostatecznie aresztowany w grudniu 2003 roku i oskarżono go, ale motyw jego serii morderstw pozostaje niejasny i nieznany. Ostatecznie skazano go na 127 lat więzienia.

Jeśli chcesz przeczytać o Bobbie Sue Terrell – pielęgniarce, które nie tylko zabijała, ale miała również niepokojącą skłonność do samookaleczeń. Odkryto także, że dwukrotnie zraniła sobie pochwę nożyczkami, sięgnij po Detektywa Wydanie Specjalne nr 4/2020 (tekst Krystiana Pojawy pt. “Anioł Śmierci z Florydy”). Do kupienia TUTAJ.