Polka na Malcie została zgwałcona i uduszona

2 stycznia 2022 roku, w Ogrodach Niepodległości w Sliemie na Malcie, znaleziono ciało 29-letniej Polki Pauliny D. Dziennik „Malta Today” ujawnił wyniki sekcji zwłok, które potwierdziły, że kobieta została zgwałcona, a następnie uduszona.

Kilka godzin po odnalezieniu ciała, w sprawie zatrzymano 20-letniego Maltańczyka, który podejrzany jest o dokonanie brutalnego morderstwa. Zatrzymano go przed jednym z kościołów w związku z podejrzanym zachowaniem. Jak się okazało, kilka dni przed zbrodnią widziano go w towarzystwie członków kontrowersyjnej grupy o charakterze religijnym „River of Love”. Niektórzy uważają ją za sektę. Podczas przesłuchania wyznał, że do zbrodni popchnął go diabeł, który manipulował jego myślami. Po opublikowaniu nazwiska mężczyzny, na policję zgłosiły się kolejne kobiety, które miały być nękane przez niego w internecie. Mężczyzna przebywa w areszcie, choć nie usłyszał jeszcze zarzutów. W tej sprawie pozostaje jeszcze wiele znaków zapytania. Dlaczego zabił? Czy doniesienia dotyczące jego przynależności do sekty potwierdzą się? Czy pozbawił człowieka życia w imię tego, w co wierzył, czy zabójstwo zostało dokonane pod wpływem impulsu?

Nie tylko zgwałcona i uduszona Paulina

Piąte: Nie zabijaj. Przykazanie to nie dotyczy jedynie zakazu zabijania i stosowania przemocy w stosunku do drugiego człowieka, ale ma o wiele głębszy sens. Mówi o obronie bliźniego, trosce o życie ludzkie. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy do brutalnego mordu dochodzi właśnie… „w imię boga”. Tego, w którego się wierzy.

Bertrand Russell, brytyjski filozof i logik, w swojej pracy pt. „Kto to jest agnostyk” stwierdził, że chrześcijanie wiedzą, że Bóg jest. Ateiści są zdania, że go nie ma. Z kolei agnostycy przyjmują, że brak jest dostatecznych podstaw, które pozwoliłyby potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu Boga. Są też i tacy, którzy czczą szatana. Wierzą w Księcia Ciemności i Zła. To właśnie on ma uosabiać ciemną stronę ludzkiego postępowania. Ta do głosu dochodzi nadzwyczaj często. Za często.

Jedni chcieli nawrócić niewierzących. Drudzy oddać hołd bóstwu. Jeszcze inni wierzyli, że postępują zgodnie z wolą boską. Chcąc zyskać przychylność zła albo też się od niego uwolnić – składali ofiary z ludzi. Niektórzy powiedzą, że to oni sami padli ofiarą – ludzkiej psychiki. Zaburzonej psychiki. 

Interesują Cię zbrodnie popełniane „w imię boga”? Sięgnij po Detektywa Wydanie Specjalne 1/2022 (tekst Anny Rychlewicz pt. „Zbrodnie >w imię boga<„). Cały numer do kupienia TUTAJ.