Polkowice: oszust wpadł po 18 latach poszukiwań

Polkowice. Minęło 18 lat od momentu kiedy organy ściągania zaczęły szukać 50-latka. Były mieszkaniec Przemkowa nadal pozostałby pewnie bezkarny, gdyby nie to, że na jego ślad wpadli polkowiccy policjanci. Dzięki współpracy z niemieckimi funkcjonariuszami poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna trafił ostatecznie w ręce polskich organów ścigania.

50-late w przeszłości zamieszkiwał w Przemkowie. W 2001 roku podczas transakcji samochodowej oszukał kontrahenta na kwotę 10 tysięcy marek niemieckich. W 2002 roku przy pomocy podrobionych dokumentów zawarł umowę z jedną z sieci telefonii komórkowej, wchodząc w posiadanie kultowego ówcześnie jak i obecnie telefonu Nokia 3310. Ślad po nim zaginął.

Mimo, że poszukiwany od 18 lat dwoma listami gończymi przez prokuratorów z Nowej Soli i Zielonej Góry ukrywał się poza granicami kraju, to na jego ślad wpadli polkowiccy funkcjonariusze, którzy przekazali niezbędne informacje policjantom z Niemiec.

Polkowice: sprawiedliwości stanie się zadość

Ustalenia, którymi polkowiccy poszukiwacze podzielili się ze stroną niemiecką okazały się niezwykle trafne. Niczego niespodziewający się mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej nieopodal swojego niemieckiego miejsca zamieszkania.

Ostatecznie 50-latek trafił przed oblicze polskich organów sprawiedliwości.

źródło: policja.pl