Polszczyzna. 200 felietonów o języku

Polszczyzna. O wyższości kartofla nad ziemniakiem, o tym, kim są milenialsi ze Zbawixa, i jak to w końcu jest z tymi psycholożkami. O kryzysie wołacza, odwrocie celownika i innych językowych rozkminach. Przede wszystkim zaś o stanie współczesnej polszczyzny i o tym, jak Profesor to wszystko ogarnia.

Profesor Jan Miodek, ulubiony językoznawca pokoleń Polek i Polaków, od lat niestrudzenie uczy, że poprawna polszczyzna jest dla każdego. W felietonach, zebranych w tomie “Polszczyzna. 200 felietonów o języku”, z właściwymi sobie lekkością i erudycją prowadzi czytelniczki i czytelników po meandrach języka polskiego.

Jan Miodek to polski językoznawca, profesor i dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest także członkiem Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk i Rady Języka Polskiego. To znany popularyzator wiedzy o języku polskim. Prowadził m.in. cotygodniową rubrykę językową “Rzecz o języku” (“Słowo Polskie”, teraz “Polska. The Times”), a także cotygodniowe programy telewizyjne: “Ojczyzna polszczyzna” i “Słownik polsko@polski”.

Polszczyzna. 200 felietonów o języku, Jan Miodek (Wydawnictwo ZNAK) – już w sprzedaży!